Strona głównaKategoria głównaZabezpiecz ważne akta w swojej firmie

Zabezpiecz ważne akta w swojej firmie

Każda firma posiada dokumentację, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi oraz przed dostępem przez osoby niepowołane. W takim przypadku warto zainwestować w dobre szafy aktowe. Co wybrać?

Dokumenty księgowe i rachunkowe, ważne ewidencje, akta pracowników, projekty – to tylko niektóre dokumenty, które w firmie wymagają właściwej ochrony przed zniszczeniem. Przechowywanie ich w miejscu niezabezpieczonym może doprowadzić do ich poważnego uszkodzenia lub skradzenia.

Ważne akta firmowe powinny być umieszczane w odpowiednich meblach, które zapewniają im skuteczną ochronę. Co warto wybrać?

Szafy aktowe metalowe – najlepszy zakup na akta

Gdy chodzi o ważne akta, najlepszym wyborem będą metalowe szafy aktowe Śląsk to jeden z regionów, gdzie można kupić je w firmach specjalizujących się w zaopatrzeniu biura w meble i inne wyposażenie.

Nowoczesne szafy aktowe wykonuje się z grubszej blachy metalowej, która zapewnia im skuteczną ochronę przed uszkodzeniem, na przykład wskutek zalania czy nawet pożaru – stosuje się wówczas odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe (PPOŻ).

Aby znajdujące się wewnątrz szafy dokumenty nie były narażone na kradzież, stosuje się specjalne zamki i listwy ryglujące, które uniemożliwiają otwarcie drzwiczek nawet przy odcięciu zawiasów.

Wewnątrz szafy aktowe wyposażone są w praktyczne półki do przechowywania. Ich wysokość dopasowana jest do wysokości standardowych segregatorów, dlatego przechowywanie dokumentacji jest wówczas jeszcze łatwiejsze.

W sprzedaży dostępne są także szafy aktowe spełniające odpowiednie normy – są one stosowane przy przechowywaniu dokumentacji wymagającej zapewnienia jej właściwej ochrony, na przykład dokumentacji tajnej.

Szafy najczęściej oferowane są w kolorze białym, ale mogą być też wykończone w innych kolorach z palety RAL na życzenie klienta – wtedy można dopasować je do stylu aranżacji wnętrza.

Gdzie kupić dobrą szafę aktową?

Aktualnie zakupienie wytrzymałej szafy aktowej do firmy nie jest żadnym problemem. Z dostępnymi ofertami producentów można zaznajomić się nawet przez internet. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów takich jak „szafy aktowe Śląsk”, można dowiedzieć się, kto oferuje takie meble biurowe w danej okolicy.

Na obszarze Śląska meble tego rodzaju dostarcza firma Sistudio, która w swoim asortymencie posiada szeroką gamę umeblowania dla firm, w tym meble biurowe, gastronomiczne, medyczne, socjalne, szkolne, warsztatowe, a także szafy wzmocnione i sejfy. Pełna oferta firmy jest zaprezentowana na jej stronie internetowej:Zapraszamy!

Ostatnie posty