Strona głównaKategoria głównaDlaczego izolacja tarasu nad pomieszczeniem jest tak ważna?

Dlaczego izolacja tarasu nad pomieszczeniem jest tak ważna?

Chcesz wybudować taras albo balkon? W takim przypadku nie zapominaj o jego odpowiedniej izolacji. Dzięki niej można zapobiec wielu kłopotom!

Taras to doskonałe miejsce do wypoczynku oraz do zabawy. Jeśli chcemy zdecydować się na jego budowę nad jakimś pomieszczeniem, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że musi być on odpowiednio izolowany.

Prawidłowa izolacja tarasu nad pomieszczeniem chroni przed wieloma niepożądanymi problemami, dlatego zgodnie z popularnym powiedzeniem – lepiej zapobiegać niż leczyć. Jakie konsekwencje może mieć brak lub nieprawidłowa izolacja tarasu? Jaka izolacja tarasu nad pomieszczeniem będzie najlepsza? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Brak izolacji tarasu nad pomieszczeniem

Jeśli taras nad pomieszczeniem nie zostanie poddany odpowiedniej izolacji, możemy wpłynąć w ten sposób nawet na całą konstrukcję budynku i spowodować jej osłabienie.

Woda osiadająca na tarasie wnika następnie w położone pod nim materiały budowlane i może powodować ich niszczenie. To duży problem w szczególności w okresie przymrozków, gdy może ona rozsadzać materiały.

Także nadmierna wilgoć może przenikać przez stropy i ściany, a tym samym może przyczyniać się do zwiększenia poziomu zawilgocenia pomieszczeń. To z kolei może prowadzić do pojawienia się w nich zagrzybienia.

Pleśń w budynku nie wróży niczego dobrego. Nie tylko brzydko wygląda, ale również wpływa negatywnie na zdrowie – może powodować powstanie alergii i astmy, a nawet zwiększać ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe.

Zatem brak izolacji lub też nieprawidłowo wykonana izolacja tarasu nad pomieszczeniem może być dużym problemem. Jeśli nie pomyślimy o niej odpowiednio wcześnie, wtedy może czekać na spory wydatek związany z remontem.

Jaka izolacja tarasu nad pomieszczeniem sprawdzi się najlepiej?

Aby uniknąć powyższych kłopotów, izolacja tarasu nad pomieszczeniem powinna być wykonana prawidłowo i powinna zapewniać optymalną trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

W tym celu stosuje się różne materiały, ale najlepszym wyborem jako izolacja tarasu nad pomieszczeniem są specjalne membrany przeciwwilgociowe – uszczelniające. To wykonane z tworzyw sztucznych folie w rolce albo w płachtach, które używane są powszechnie w budownictwie. Wykańcza się nimi dachy, zadaszenia, a także tarasy oraz balkony i inne nawierzchnie, które mają styczność z wilgocią.

Jeśli także chcesz wykorzystać je w swoim domu, sprawdź już teraz więcej informacji na ich temat na stronie internetowej pod adresem:

Ostatnie posty