Strona głównaKategoria głównaSamoprzylepne pokrycia dachowe – szybko i prosto!

Samoprzylepne pokrycia dachowe – szybko i prosto!

Nowoczesne pokrycia dachowe są nie tylko trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne, ale również bardzo łatwe w montażu. Ciekawym wyborem są samoprzylepne pokrycia dachowe, które pozwalają na uzyskanie świetnych efektów bez wysiłku!

Wykonanie dachu wcale nie musi być skomplikowane. Obecnie zrealizowanie konstrukcji tego rodzaju może być znacznie prostsze, gdy wybierzemy odpowiednie materiały. Jeśli chodzi o szybkość prac, warto sprawdzić samoprzylepne pokrycia dachowe, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów w bardzo krótkim czasie.

Czym są samoprzylepne pokrycia dachowe?

Pod pojęciem takim jak samoprzylepne pokrycia dachowe znajdują się pokrycia, które wykonane są najczęściej z papy – mają postać płacht, rolek albo dachówek bitumicznych, które montuje się samoprzylepnie. Nie wymagają one wobec tego mocowania mechanicznego czy też ogniowego – przy użyciu palnika.

Pokrycia dachowe tego rodzaju nie tylko są łatwe w montażu, ale również mają szereg innych zalet. Warto między innymi wskazać, że są one na ogół lekkie, nie wymagają specjalnej konserwacji, są estetyczne, a także mają wszechstronne zastosowanie.

Obecnie samoprzylepne pokrycia dachowe spotykane są w związku z tym coraz częściej – to materiały, które stanowią bardzo dobrą alternatywę dla innych typów pokryć dachowych.

Gdzie stosuje się samoprzylepne pokrycia dachowe?

Samoprzylepne pokrycia dachowe mogą być stosowane na różnych budynkach. Wybierane są między innymi do takich zastosowań jak:

  • budynki mieszkaniowe – bloki, domy jednorodzinne
  • obiekty użyteczności publicznej
  • obiekty sportowe
  • obiekty przemysłowe
  • obiekty rekreacyjne
  • garaże
  • wiaty
  • zadaszenia
  • balkony

Wobec tego pokrycia dachowe, które można montować samoprzylepnie, mają bardzo szerokie zastosowanie i można wykorzystywać je w różnych budynkach jako proste i szybkie wykończenie dachów i zadaszeń różnych typów.

Jak wybrać dobre samoprzylepne pokrycia dachowe?

Aktualnie w użyciu znajdują się różne samoprzylepne pokrycia dachowe, dlatego przed zakupem materiału tego rodzaju warto poświęcić więcej czasu na sprawdzenie wszystkich propozycji producentów i porównanie ich ze sobą.

Jednym z materiałów rekomendowanych przez fachowców jest membrana uszczelniająca na dach Resitrix, która powstaje z połączenia EPDM wraz z modyfikowanym polimerem bitumem. Jest bardzo łatwa w montażu, ponieważ nie wymaga stosowania ognia.

Więcej informacji dotyczących prezentowanego materiału można znaleźć bezpośrednio na jego stronie internetowej pod adresem:

Ostatnie posty