Strona głównaKategoria głównaRozszerzone naczynka można zamknąć! Wybierz się na profesjonalny zabieg

Rozszerzone naczynka można zamknąć! Wybierz się na profesjonalny zabieg

Kruche naczynka krwionośne na twarzy i na ciele są podatne na pękanie. Pozostawiają wtedy po sobie nieestetyczne „pajączki”, które mogą tworzyć duże, czerwonawe sieci widoczne pod skórą. Czy można się ich pozbyć?

Skóra naczynkowa jest przede wszystkim problemem kobiet, ale z pękającymi naczynkami krwionośnymi mają także problem mężczyźni.

Skąd bierze się problem popękanych naczynek i w jaki sposób można się go pozbyć? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!

Skąd biorą się popękane naczynka?

Naczynka na twarzy rozszerzają się i pękają głównie pod wpływem zmian temperatury, nadmiernego ciepła lub zimna, ale również w trakcie wysiłku fizycznego, a nawet po jedzeniu pikantnych potraw.

Z kolei naczynka na nogach są głównie efektem stojącej czy siedzącej pracy i mogą być pierwszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej, która jest powiązana również z powstawaniem żylaków.

Wobec tego popękane naczynka mogą być nie tylko defektem kosmetycznym, ale również mogą świadczyć o chorobie i powinny być skonsultowane ze specjalistą.

Jak można pozbyć się popękanych naczynek?

W drogeriach można znaleźć różne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery naczynkowej. Zawierają specjalne składniki, które powodują uszczelnienie naczynek i sprawiają, że są bardziej odporne na pękanie.

Niestety, nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie skutecznie pozbyć się tego problemu – gdy krem obiecuje zamykanie naczynek, wtedy po prostu nie będzie w stanie spełnić swoich obietnic. Dlaczego? Naczynka znajdują się pod wierzchnią warstwą naskórka, czyli w miejscu, gdzie kosmetyki już nie docierają.

Nie oznacza to jednak, że nie można w ogóle pozbyć się już widocznych „pajączków”. W tym przypadku najlepszym wyborem będą profesjonalne zabiegi, które pozwalają na skuteczne zamykanie naczynek pojawiających się na twarzy oraz na innych partiach ciała.

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Najlepsze rezultaty wtedy, gdy chodzi o zamykanie naczynek, zapewniają zabiegi laserowe, z których można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej na terenie całego kraju.

Laserowe zamykanie naczynek polega na skierowaniu skoncentrowanej wiązki laserowej w naczynko, które następnie ulega miejscowemu uszkodzeniu oraz zanika. W efekcie skóra staje się jeszcze piękniejsza.

W przypadku niewielkich naczynek często wystarczy tylko jeden zabieg, aby pozbyć się problemu. Zdarza się jednak, że zamykanie naczynek należy podzielić na kilka różnych zabiegów, na przykład wtedy, gdy naczynko jest duże, rozległe.

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie zamykania naczynek zaprasza Nałęcz Clinic: https://naleczclinic.pl/kosmetologia/zamykanie-naczynek/.

Ostatnie posty