Strona głównaKategoria głównaNa czym polega kriolipoliza?

Na czym polega kriolipoliza?

Gabinety medycyny estetycznej zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy profesjonalnych zabiegów nie tylko na twarz, ale również na ciało. Wśród nich znajduje się kriolipoliza. Co warto o niej wiedzieć?

Dobra dieta oraz ruch to podstawa zdrowia, a także urody. Nie zawsze jednak uzyskanie optymalnych rezultatów jest tak łatwe, jak może się wydawać. Wtedy z pomocą przychodzą nam również eksperci – także z gabinetów medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna oferuje obecnie dostęp do pełnej gamy zabiegów pozwalających na uzyskanie świetnych efektów – znacznie lepszych niż w przypadku zabiegów kosmetycznych i bezpieczniejszych niż przy zabiegach chirurgii plastycznej.

Jednym z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej jest kriolipoliza. Czym jest kriolipoliza i jakie daje efekty?

Kriolipoliza – co to jest?

Pod takim pojęciem jak kriolipoliza znajduje się nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Stanowi on nieinwazyjną, bezpieczniejszą alternatywę dla zabiegu liposukcji, czyli odsysania tkanki tłuszczowej.

Podczas zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które jest w stanie wytworzyć niską temperaturę nieco powyżej 0 stopni Celsjusza. To właśnie wtedy komórki tłuszczowe zamierają i są wydalane z organizmu w standardowych procesach metabolicznych.

W rezultacie kriolipoliza pozwala na pozbycie się nawet około 30% tkanki tłuszczowej z takich miejsc jak brzuch, biodra, uda, pośladki, ramiona, dlatego jest skutecznym sposobem na wsparcie diety i ruchu.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Zabieg taki jak kriolipoliza jest prosty i bezpieczny dla ciała człowieka. W jego trakcie specjalistą przykłada do wybranych partii ciała specjalny aplikator próżniowy, który zasysa skórę i poddaje ją działaniu niskiej temperatury. Dochodzi wówczas do obumierania komórek tłuszczowych, ale pełne efekty zabiegu można zauważyć po około 6 tygodniach.

Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów zabieg kriolipolizy może być wykonany w serii. Liczbę i częstotliwość zabiegów dobiera wtedy specjalista medycyny estetycznej.

Główne przeciwwskazania do zabiegu:

  • choroba Raynauda
  • choroby wątroby
  • ciąża i karmienie piersią
  • cukrzyca
  • hipoproteinemia
  • krioglobulinemia
  • niskie ciśnienie krwi
  • rozrusznik serca

Zabieg taki jak kriolipoliza dostępny jest również w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej Nałęcz Clinic z Katowic. Więcej informacji o tej ofercie można uzyskać na stronie internetowej kliniki: www Zapraszamy!

Ostatnie posty