Strona głównaKategoria głównaPlecaki turystyczne na jednodniowe wycieczki – co sprawdzi się najlepiej?

Plecaki turystyczne na jednodniowe wycieczki – co sprawdzi się najlepiej?

Lubisz wyjeżdżać w góry? A może zwiedzać ciekawe zakątki Polski? W każdym z tych przypadków warto mieć pod ręką plecak turystyczny, w którym będzie można pomieścić wszystko, co potrzebne w trakcie wycieczki. Jak wybrać najlepszy model?

W sklepach można znaleźć różnorodne plecaki turystyczne doskonałe zarówno na jednodniowe, jak i na te znacznie dłuższe wycieczki. Skupmy się dzisiaj na plecakach przeznaczonych na krótkie wycieczki, gdy nie musimy zabierać ze sobą dużej ilości rzeczy.

Czym dokładnie powinien wyróżniać się plecak na takie wyprawy? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? W końcu, gdzie czeka na nas najszerszy wybór ciekawych modeli?

Idealny plecak na jednodniową wycieczkę – czyli jaki?

Przede wszystkim taki plecak powinien być jednocześnie pojemny, a przy tym lekki i wygodny w noszeniu.

Najlepiej sprawdzają się plecaki o litrażu od około 15 litrów do 30 litrów, średnio około 20-25 litrów, które będą zapewniały miejsce na wszystko, co warto mieć przy sobie podczas krótkiej wycieczki.

Jeśli plecak ma być noszony stale, warto zwrócić uwagę na jego system nośny – to od niego zależy komfort naszych pleców Największą wygodę zapewniają plecaki wyposażone w stelaż z siatki, który tworzy przestrzeń pomiędzy nim a plecakiem – w ten sposób wspiera dodatkowo wentylację. Taki plecak powinien posiadać także praktyczny pas biodrowy, który pozwala na usadowienie ciężaru jego zawartości na biodrach, odciążając tym samym ramiona.

Na jednodniowe wycieczki mogą również sprawdzić się plecaki bez systemu nośnego, ale zwróćmy uwagę na to, aby plecy były watowane, a ramiączka plecaka także posiadały odpowiednią regulację.

Dobre plecaki turystyczne na jednodniowe wycieczki to także plecaki wykonane z wodoodpornych materiałów lub też posiadające specjalny pokrowiec odporny na wodę.

Sprawdźmy też wnętrze plecaka. Tutaj każdy ma nieco inne wymagania, na przykład niektóre osoby wolą jedną dużą komorę, inne z kolei więcej mniejszych komór i kieszeni do przechowywania.

Gdzie można kupić dobry plecak turystyczny?

Jeśli chcesz zakupić dobry plecak turystyczny, najlepiej rozpocząć swoje poszukiwania w sklepach z tego rodzaju wyposażeniem. To właśnie w nich można znaleźć wiele markowych modeli, które doskonale nadają się również na krótsze wyprawy.

Szeroką gamę markowych plecaków turystycznych można znaleźć już teraz w serwisie internetowym Alpinus, który prezentuje modele różnych producentów w najlepszych cenach. Zobacz już teraz dostępne modele pod adresem i wybierz dla siebie coś w sam raz!

Ostatnie posty