Strona głównaKategoria głównaCzym są farby ze srebrem i kiedy warto je wybrać?

Czym są farby ze srebrem i kiedy warto je wybrać?

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele różnych rodzajów farb do malowania wnętrz. Wśród nich dostępne są również farby ze srebrem. Czym dokładnie są tego rodzaju farby i jakie mają zastosowanie?

Producenci stosują w farbach różnego rodzaju kompozycje składników, które pozwalają im na uzyskanie określonych właściwości. Specjalne dodatki sprawiają, że farba może być bardziej trwała, lepiej kryć, może mieć antyalergiczne właściwości, a także może posiadać dodatkowe funkcje, na przykład może być plamoodporna, wodoodporna, a nawet może zapobiegać rozwojowi drobnoustrojów.

Jednym z przykładów takich właśnie farb są farby ze srebrem, które możemy kupić między innymi w sklepie internetowym firmy Standom. Co dokładnie warto wiedzieć na temat farb ze srebrem?

Farba ze srebrem – co to jest?

Farby ze srebrem to specjalistyczne farby, które wzbogacane są o srebro. Najczęściej jest ono zamknięte w małych kapsułkach, dzięki czemu może zachować swoje właściwości na długi czas.

Srebro znane jest ze swoich właściwości dezynfekcyjnych, a dokładnie pomaga w likwidacji bakterii oraz grzybów. Właśnie dlatego można spotkać je w różnych produktach, na przykład dodawane jest do leków, kosmetyków, a nawet do ubrań sportowych, na przykład do bielizny czy skarpetek.

Tego rodzaju farby znalazły szerokie zastosowanie ze względu na swoje właściwości. Używane są obecnie zarówno w domach jednorodzinnych i mieszkach, jak również w pomieszczeniach użyteczności publicznej, na przykład w przedszkolach, szkołach, szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej.

Takie farby oferuje między innymi firma Standom, w której asortymencie dostępne są specjalistyczne farby ze srebrem przeznaczone do praktycznie każdego rodzaju pomieszczenia.

Właściwości farb ze srebrem Standom:

  • niszczą 99,99% bakterii
  • dobrze przepuszczają parę wodną
  • nie żółkną
  • są zmywalne i odporne na szorowanie
  • wykazują wysoką odporność na pleśnie
  • można stosować na nie środki dezynfekcyjne
  • są bezpieczne dla człowieka
  • posiadają duże krycie
  • są łatwe w aplikacji
  • można kupić je w różnych kolorach

Farby Standom posiadają wszystkie odpowiednie atesty oraz certyfikaty, które potwierdzają ich właściwości.

Farby zawierające srebro od firmy Standom można zakupić bezpośrednio na jej stronie internetowej pod adresem: https://standom.pl/kategoria-produktu/do-wewnatrz/.

Zatem wtedy, gdy ważne jest uzyskanie wysokiego poziomu ochrony ścian przed grzybami i bakteriami, najlepszym wyborem będą farby ze srebrem. Tego rodzaju produkty idealnie sprawdzają się zarówno w domu, jak również w wielu innych wnętrzach!

Ostatnie posty