Strona głównaPrzemysłOdkurzacze przemysłowe – szybkie i skuteczne sprzątanie w zakładzie

Odkurzacze przemysłowe – szybkie i skuteczne sprzątanie w zakładzie

Odkurzacze przeznaczone do użytku w przemyśle nie tylko muszą zapewniać wysoką wydajność pracy, ale również odpowiednie bezpieczeństwo. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na zakupienie profesjonalnego odkurzacza przemysłowego!

Czym wyróżnia się odkurzacz przemysłowy?

Urządzenia określane jako odkurzacze przemysłowe umożliwiają sprawne sprzątanie w zakładach pracy, gdzie pojawiają się różne rodzaje zanieczyszczeń.

Tego typu odkurzacze mogą pracować w różnych środowiskach, także mocno zapylonych, gdzie pozwalają na bardzo szybkie zbieranie powstających pyłów, opiłków czy wiórów.

W porównaniu do odkurzaczy domowych te przemysłowe charakteryzują się większą wydajnością, niższym poziomem zawodności, a także zależnie od przeznaczenia mogą spełniać także określone normy, na przykład związane z pracą w strefach zagrożonych pożarem albo wybuchem.

Rodzaje odkurzaczy przemysłowych

Do kategorii odkurzaczy przemysłowych zalicza się pełna gama urządzeń, które mogą być podzielone na różne kategorie pod kątem ich działania.

Typ odkurzacza

Odkurzacze przemysłowe mogą być użytkowane podczas zbierania różnych typów zanieczyszczeń, dlatego też one dzielone są na odkurzacze do pracy tylko na sucho oraz na odkurzacze do pracy na sucho i na mokro.

Odkurzacze umożliwiające pracę na mokro mogą zbierać wtedy zanieczyszczenia mokre, na przykład zmieszane z wodą, błoto, rozlane płyny.

Warto także wspomnieć o odkurzaczach przemysłowych centralnych. Tego typu urządzenia tworzą systemy umożliwiające podłączenie rury odkurzacza do instalacji. Zanieczyszczenia odprowadzane są wtedy do wspólnego worka, zbiornika.

Sposób zasilania odkurzacza

Pod względem sposobu zasilania odkurzacze przemysłowe mogą być podzielone na dwa warianty, czyli na odkurzacze wymagające podłączenia do sieci oraz na odkurzacze akumulatorowe.

W zakładach przemysłowych wykorzystuje się przede wszystkim odkurzacze sieciowe, które wyróżniają się wysoką modą i sprawnością, a także zapewniają stałą pracę.

Z kolei odkurzacze akumulatorowe zasilane są akumulatorami, co pozwala na łatwiejsze prowadzenie prac w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia odkurzacza do gniazdka. Wtedy pracownik może wykonać prace w praktycznie dowolnej lokalizacji.

Pojemność zbiornika odkurzacza

Odkurzacze przemysłowe są dostępne w różnych wariantach pod względem pojemności zbiornika.

Mogą mieć one od kilkudziesięciu do nawet około stu litrów pojemności, dzięki czemu mogą być one również dopasowane zależnie od ilości zanieczyszczeń powstających w danym zakładzie pracy.

Kiedy zastosować odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacze te mają bardzo rozległe zastosowanie, dlatego też mogą być one używane w wielu zakładach pracy, na przykład:

  • w halach produkcyjnych
  • w warsztatach
  • na terenach zewnętrznych

Odkurzacze mogą wtedy służyć do usuwania zanieczyszczeń na stanowiskach pracy, na podłożach oraz w innych miejscach.

Jak wskazano już wcześniej, odkurzacze te mogą być również przystosowane do pracy w strefach, gdzie pojawia się zagrożenie pożarem albo wybuchem, na przykład ze względu na duże zapylenie.

Gdzie można zamówić odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy najlepiej zakupić w specjalistycznej firmie, która zajmuje się dostawą takiego sprzętu.

W firmie Mechanic System można zamówić odkurzacze renomowanego producenta Depureco: https://mechanicsystem.com.pl/oferta/odkurzacze-przemyslowe.

Wobec tego nowoczesne odkurzacze stosowane na stanowisku pracy to pewność, że będzie ono czyste i bezpieczne. Warto zdecydować się więc na wysokiej klasy sprzęt, dzięki któremu prowadzenie sprzątania może być łatwe, szybkie i efektywne!

Ostatnie posty