Strona głównaInnePrawnik online – kiedy warto skorzystać z konsultacji prawnej przez internet?

Prawnik online – kiedy warto skorzystać z konsultacji prawnej przez internet?

Nie każdy może udać się do prawnika osobiście. W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z konsultacji prawnej online. Teraz taka usługa jest dostępna również w wielu kancelariach w Polsce. Zobacz, na czym dokładnie polega udzielanie porad prawnych przez internet, jak odbywa się taka obsługa i kiedy warto się na nią zdecydować. Oto najważniejsze informacje!

Konsultacja prawna online – co to jest?

Aby otrzymać pomoc prawnika, wcale nie trzeba udawać się do niego osobiście. Dzisiaj alternatywą jest usługa poradnictwa prawnego online, która ma wtedy formę konsultacji prowadzonej przez internet.

Zainteresowanie usługami konsultacji prawnych przez internet wzrosło w okresie pandemii koronawirusa. Wtedy osobiste spotkania były ograniczone, dlatego też wiele osób zaczęło korzystać wówczas z pomocy prawników na odległość. To sprawiło, że usługi te zagościły też w ofertach wielu nowych kancelarii i dzisiaj nadal są one dostępne i chętnie wybierane.

W jakiej formie odbywają się konsultacje prawne przez internet?

Pod kątem technicznym prawnik oferujący takie właśnie usługi zapewnia klientom pomoc na kilka sposobów. Najczęściej są one prowadzone w poniższy sposób:

  • Konsultacja przez komunikator internetowy – odbywa się ona w formie rozmowy video pomiędzy prawnikiem oraz jego klientem, dlatego też usługa ta jest bardzo podobna do osobistego spotkania z nim kancelarii.
  • Konsultacja przez e-mail – w tym przypadku odpowiedź na zapytanie otrzymuje się w formie pisemnej, jako wiadomość e-mailowa.
  • Konsultacja telefoniczna – pytanie zadaje się przez internet, natomiast konsultacja z prawnikiem odbywa się wtedy telefonicznie.

Jakie usługi prawne są dostępne online?

Kancelarie prawne prowadzące obsługę klientów przez internet zapewniają im przede wszystkim pomoc w zakresie poradnictwa prawnego.

Wówczas prawnik może zaoferować klientompomoc polegającą na zapoznaniu się z ich sytuacją prawną, a następnie na odpowiedzi na zadane pytania. Można również przekazać mu dokumentację, która dotyczy danej sprawy.

Dodatkowo wybrane kancelarie oferują również innego rodzaju usługi online, między innymi polegające na opiniowaniu umów oraz na przygotowywaniu dokumentów na zamówienie klientów, na przykład pozwów, wniosków czy umów.

Wobec tego przez internet można skorzystać z najpopularniejszych usług prawnych prowadzonych przez kancelarie adwokackie, radcowskie.

Porady prawne przez internet – kiedy warto z nich skorzystać?

Usługa poradnictwa prawnego przez internet jest bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy z różnych przyczyn nie można udać się do prawnika we własnym zakresie.

Może być to między innymi dobry wybór, gdy w okolicy nie ma kancelarii prawnej, nie można do niej dojechać, ceni się swój czas i wygodę, a to jedynie parę przykładowych przypadków, ponieważ jest ich o wiele więcej.

Jak odbywa się konsultacja prawna online? Opis krok po kroku

1. Wybierz kancelarię prawną, w której możliwe jest skorzystanie z usług online. Taką ofertę ma między innymi dla swoich klientów kancelaria Adwokat Katarzyna Tomczak Trochimiuk z Gliwic – ktt-adwokat.pl.

2. Skontaktuj się z kancelarią przez internet i opisz swój problem. Na stronie kancelarii często można znaleźć specjalny formularz kontaktowy.

3. Zaczekaj na kontakt ze strony prawnika – otrzymasz informacje dotyczące dostępnego terminu usługi oraz kosztów.

4. Zapłać za usługę prawną online. Można zrobić to za pomocą szybkiego przelewu.

5. Skorzystaj z konsultacji prawnej w umówionej formie, w danym dniu i godzinie, na przykład w formie rozmowy przez komunikator internetowy.

Ostatnie posty