Strona głównaKategoria głównaO czym pamiętać, kupując buty trekkingowe w góry?

O czym pamiętać, kupując buty trekkingowe w góry?

Wybierasz się na górską wycieczkę? W takim przypadku nie możesz zapomnieć o odpowiednim obuwiu! W tej roli doskonale sprawdzą się buty trekkingowe, które zapewnią maksymalny komfort na szlakach.

Wyjście w góry w obuwiu, które nie jest do tego celu przeznaczone, może być proszeniem się o kłopoty. Trampki, klapki, sandały – to buty, które nie nadają się nawet na łatwiejsze szlaki. Nie tylko nie zapewniają optymalnego komfortu dla stóp, ale dodatkowo mogą przyczyniać się do zwiększenia ryzyka urazów.

Wobec tego na górskie wycieczki najlepiej zabierać ze sobą buty trekkingowe, które pozwalają na bezpieczne przemierzanie nawet tych najdłuższych tras. Za obuwie tego rodzaju wcale nie trzeba płacić fortuny – nawet te niedrogie mogą okazać się udanym zakupem!

Dobre buty trekkingowe – czyli jakie?

W sklepach turystycznych oraz sportowych można znaleźć obecnie różnorodne buty trekkingowe. Wyszukanie tych odpowiednich nie zawsze jest jednak takie proste, jak może się wydawać.

Każdy z nas ma nieco inną stopę, a w przypadku butów trekkingowych liczy się idealne dopasowanie. W przeciwnym przypadku but może nie zapewniać odpowiedniego wsparcia dla stopy, może powodować otarcia palców i pięty, a tym samym będzie uniemożliwiał komfortowe pokonywanie górskich dróg i bezdroży.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów trekkingowych?

  • materiał na cholewę – skóra naturalna albo syntetyczne tkaniny, które są lepsze na cieplejsze dni, dodatkowe pokrycie specjalnymi powłokami zwiększa oddychalność materiałów
  • bieżnik podeszwy – odpowiednio wyprofilowany, by zapewnić stabilność na każdym podłożu
  • wkładka – powinna pasować do profilu stopy, nie powinna uciskać żadnych jej elementów
  • czubek buta – ten z gumowym otokiem będzie lepiej chroniony przed uszkodzeniami
  • wiązanie – but nie powinien rozwiązywać się podczas wędrówki
  • ciężar – im buty trekkingowe są lżejsze, tym lepiej
  • właściwy rozmiar – warto pamiętać o tym, że producenci stosują różne rozmiarówki, w przypadku butów górskich często konieczne jest wzięcie rozmiaru większego niż ten noszony na co dzień

Gdzie kupić dobre buty trekkingowe?

Aktualnie dobre buty trekkingowe można kupić w wielu sklepach – zarówno w tych stacjonarnych, jak również w tych internetowych.

Gdy kupujemy stacjonarnie, możemy od razu przymierzyć obuwie i wybrać łatwo takie, które będzie najwygodniejsze. Gdy kupujemy on-line, mamy możliwość zwrotu – tylko przy zakupach od sklepu będącego firmą.

Jeśli szukasz dobrych butów trekkingowych przez internet, sprawdź oferty dostępne już teraz w serwisie internetowym Alpinus pod adresem: Udanych zakupów!

Ostatnie posty