Strona głównaKategoria głównaAGD – nie wyrzucaj, naprawiaj!

AGD – nie wyrzucaj, naprawiaj!

Sprzęt AGD może się psuć. Nie oznacza to jednak wcale, że od razu musimy wyrzucać go na śmietnik i kupować nowe urządzenia. Wystarczy skorzystać z oferty profesjonalnego serwisu AGD, aby znów korzystać z posiadanego sprzętu – bez wysokich kosztów!

Obecnie coraz częściej można spotkać się z terminem tak zwanej zaplanowanej awaryjności czy też sztucznego postarzania sprzętu. Jako porównanie stawia się wówczas starsze urządzenia, które działały nierzadko przez kilkadziesiąt lat po zakupie, podczas gdy te nowe psują się często już po wygaśnięciu ochrony gwarancyjnej.

Rzeczywiście, wiele sprzętów psuje się dość szybko, nawet jeśli są to sprzęty markowe, które uznaje się za te wyższej klasy. Jeśli awaria nastąpi w okresie gwarancji czy też rękojmi (2 lata od zakupu), wtedy możemy skorzystać z przysługujących nam praw. Jeśli usterka nie pojawiła się z naszej winy, wtedy producent ma obowiązek dokonania bezpłatnej naprawy.

Sprawa jednak komplikuje się wtedy, gdy sprzęt uszkodził się po zakończeniu ochrony gwarancyjnej i okresie rękojmi. Co możemy zrobić wtedy?

Serwis AGD gotowy do pomocy

Jeśli AGD nie działa prawidłowo, wówczas warto spróbować naprawy. Często okazuje się, że usterce ulegają elementy, które są niedrogie i można wymienić je bardzo łatwo – nawet samodzielnie, gdy posiadamy odpowiedni sprzęt oraz zdolności.

Gdy jednak nie możemy wykonać prac serwisowych we własnym zakresie, wtedy możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych serwisów AGD, które działają na terenie całego kraju. Przykładowo, gdy potrzebny jest śląski serwis AGD Katowice to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z fachowych usług.

W serwisie AGD można otrzymać kompleksową pomoc. Pracownik serwisu przyjedzie na miejsce, przeprowadzi diagnostykę sprzętu, a potem może przedstawić propozycje jego naprawy wraz z orientacyjnymi kosztami usługi.

Gdy naprawa nie jest wymagająca, prace często mogą być wykonane na miejscu – u klienta. Zdarza się jednak, że sprzęt jest poważniej uszkodzony, wobec tego konieczne jest zabranie go do serwisu.

Ile kosztuje serwis AGD?

Za serwis AGD Katowice oraz w innych miejscowościach zapłacimy cenę będącą wynikową szeregu czynników – zakresu usterki, potrzebnych części zamiennych, polityki cenowej danego serwisu.

Właśnie dlatego warto pytać o orientacyjne koszty już po wykonaniu diagnostyki. Wtedy można zdecydować, czy naprawa jest opłacalna. Gdy sprzęt jest już starszy i służy przez lata, lepszym wyborem może być zakupienie nowego.

Do skorzystania ze swoich usług serwisu AGD w Katowicach i okolicznych miejscowościach zaprasza http://katowiceagd.pl/.

Ostatnie posty