Strona głównaKategoria głównaNa czym polega mezoterapia i kiedy warto ją wybrać?

Na czym polega mezoterapia i kiedy warto ją wybrać?

Mezoterapia to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych efektów bez wysokiego poziomu ryzyka. Czym dokładnie jest mezoterapia? Kiedy warto zdecydować się na tego rodzaju zabieg?

Każdy typ skóry wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W drogeriach można znaleźć szeroką gamę kosmetyków, które pozwalają na uzyskanie świetnych efektów. Jednak nawet najdroższe kosmetyki nie są w stanie dotrzeć do najgłębszych warstw skóry, gdzie także odbywają się procesy odpowiadające za jej wygląd.

Gdy chodzi o jeszcze większą skuteczność pielęgnacji, najlepszym wyborem będzie mezoterapia, czyli zabieg, który prowadzony jest w gabinetach medycyny estetycznej na terenie całego kraju.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg, który polega na wprowadzeniu w skórę substancji aktywnych. Dostają się on wtedy do głębszych warstw naskórka, gdzie mogą działać jeszcze efektywniej niż zwykłe kosmetyki.

Najczęściej mezoterapia prowadzona jest jako igłowa, czyli substancje aktywne wprowadzane są pod skórę z wykorzystaniem cienkich igieł. Wtedy substancja jest umieszczana w skórze na głębokości kilku milimetrów w dużej gęstości obok siebie.

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać również z zabiegów mezoterapii mikroigłowej, które wprowadzają substancje na mniejszą głębokość, a także mezoterapii bezigłowej, która polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego i zjawiska przepuszczalności skóry pod jego wpływem.

Zabieg mezoterapii może być prowadzony na każdym typie skóry, między innymi na skórze dojrzałej, wrażliwej, suchej, naczynkowej.

Mezoterapia – jak to działa?

Zabieg mezoterapii działa dwukierunkowo, czyli poprzez podanie odpowiednio dobranych preparatów, a także przez same iniekcje – w przypadku mezoterapii igłowej i mikroigłowej.

Podczas zabiegu stosuje się różnego rodzaju substancje aktywne tworzące koktajle pielęgnacyjne. Mogą poradzić sobie z różnymi problemami skórnymi, na przykład ze zmarszczkami, utratą jędrności skóry, przebarwieniami, nadmierną suchością czy przetłuszczaniem się. W przypadku zabiegów na ciało stosuje się preparaty ujędrniające skórę, likwidujące cellulit, zapobiegające wypadaniu włosów.

Mezoterapia pozwala także na aktywację naturalnych procesów regeneracyjnych skóry przez dokonanie iniekcji. To powoduje, że skóra zaczyna się odnawiać i reorganizować, a tym samym uzyskuje młodszy wygląd.

Zabieg taki jak mezoterapia prowadzi wiele gabinetów – do skorzystania z tej oferty w Katowicach zaprasza Klinika Medycyny Estetycznej Nałęcz Clinic. Więcej pod adresem: www.

Ostatnie posty