Strona głównaKategoria głównaAnimacje 3D – więcej niż film!

Animacje 3D – więcej niż film!

Przygotowanie ciekawego materiału reklamowego czy informacyjnego nie musi opierać się tylko i wyłącznie na zwykłych filmach. Alternatywnym rozwiązaniem jest animacja 3D, która pozwala na uzyskanie wspaniałych efektów!

Animacje mają bardzo szerokie zastosowanie. Bardzo często kojarzone są z dziecięcymi kreskówkami, ale to tylko jeden przykład ich użycia. Dzisiaj tworzenie animacji wspomagane jest z wykorzystaniem technologii komputerowych, dlatego też można przygotowywać z jej użyciem jeszcze ciekawsze materiały.

Bardzo popularne są animacje 3D, które dają niemalże nieograniczone możliwości. Czym dokładnie są animacje 3D? Jakie jest ich zastosowanie? W jaki sposób można je zamówić?

Animacje 3D – co to jest?

Pod pojęciem takim jak animacje 3D znajdują się animacje, które tworzone są w trzech wymiarach. Nie są to animacje płaskie – 2D, które możemy zobaczyć w tradycyjnych kreskówkach, ale animacje trójwymiarowe, które bardziej przypominają animacje w grach komputerowych.

Animacje 3D pozwalają na prezentację różnych obiektów, przestrzeni, zdarzeń w atrakcyjny sposób. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie ważne jest uzyskanie jak najbardziej informacyjnego rezultaty, ponieważ prezentowany obiekt może być wtedy czytelnie zobrazowany.

Trójwymiarowe animacje przygotowuje się z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania komputerowego do modelowania 3D.

Jakie jest zastosowanie animacji 3D?

Animacje 3D mają naprawdę wszechstronne zastosowanie. Używane są one nie tylko w celu przygotowania rozrywkowych materiałów, na przykład dla najmłodszych, ale również stosowane są przy produkcji reklam, filmów informacyjnych i prezentacji.

Ze względu na nieograniczone możliwości są chętnie wybierane w branży reklamowej – bez potrzeby przygotowania filmów animacje 3D mogą zaprezentować czytelnie to, co najważniejsze.

W jaki sposób zamówić animację 3D?

Oczywiście, animacji 3D można nauczyć się samemu, ale najlepiej skorzystać z usług specjalistów w tym właśnie zakresie. Usługi tego rodzaju oferują przede wszystkim agencje mediowe oraz reklamowe, które przygotowują dla swoich klientów różne materiały wizualne i nie tylko.

Animacje wykonuje między innymi firma Czarna Zebra, która ma w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Jej pracownicy są w stanie przygotować animacje 3D oraz 2D zgodnie z oczekiwaniami klientów, na przykład jako filmiki reklamowe, prezentacje firmy, filmy szkoleniowe i inne.

Więcej informacji dotyczących oferty animacji można znaleźć na stronie internetowej:

Ostatnie posty