Strona głównaKategoria głównaInterim manager – skorzystaj z pomocy ekspertów w zarządzaniu!

Interim manager – skorzystaj z pomocy ekspertów w zarządzaniu!

Jeszcze efektywniejsze zarządzanie firmą bez zatrudniania własnego managera? To możliwe! Wystarczy skorzystać z fachowych usług takich jak interim management. Co warto o nich wiedzieć?

Realizacja ważnych procesów w przedsiębiorstwach wymaga odpowiedniego zarządzania. Nie każda firma ma jednak doświadczoną kadrę zarządzającą. Wtedy, gdy jest ona potrzebna, nie trzeba wcale zatrudniać nowego pracownika – rozwiązaniem jest interim manager, czyli manager czasowy.

Kim jest interim manager?

Pod pojęciem takim jak interim manager, co tłumaczone jest na język polski jako manager czasowy, jest specjalista w zakresie zarządzania, który zatrudniany jest w firmie na określony czas, najczęściej na podstawie umowy cywilnoprawnej – firma nie musi więc tworzyć nowego stanowiska pracy.

Interim management, czyli zarządzanie czasowe to działalność, która polega na prowadzeniu zarządzania w ramach określonego przedsięwzięcia przez wyznaczony z góry czas wynoszący od kilku miesięcy do kilku tygodni.

Swoje usługi interim manager może oferować w następującym zakresie:

  • czasowe przejęcie zarządzania przedsiębiorstwem
  • czasowe przejęcie zarządzania działem informatycznym
  • czasowe przejęcie zarządzania działem sprzedaży i marketingu
  • czasowe przejęcie zarządzania finansami w firmie
  • czasowe przejęcie zarządzania produkcją
  • czasowe przejęcie zarządzania zasobami ludzkimi

Zatrudnienie takiego specjalisty jak interim manager może przynieść firmie wiele korzyści. Przede wszystkim może ona uzyskać profesjonalne wsparcie w realizacji założonych celów – nawet tych złożonych i wymagających, które wymagają szerokiej wiedzy i doświadczenia.

Interim management to także oszczędność pieniędzy, zmniejszenie ryzyka działalności, poprawa konkurencyjności i rentowności przedsiębiorstwa. Może być to zatem przyszłościowa inwestycja zarówno w mniejszych, jak i w większych przedsiębiorstwach.

Jak skorzystać z pomocy interim managera?

Usługi w zakresie interim managementu oferowane są w formie outsourcingu, czyli przez zewnętrzne firmy, które w tym zakresie posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Wtedy interim manager może zaoferować swojemu klientowi pełne wsparcie na najkorzystniejszych warunkach.

Profesjonalne usługi dotyczące interim managementu, czyli zarządzania czasowego w przedsiębiorstwach są oferowane przez firmę Swoim klientom zapewnia ona pełne wparcie między innymi w takim zakresie jak restrukturyzacja, przejęcia, fuzje, optymalizacja kosztów, zaradzanie ryzykiem finansowym i wiele innych. Zapraszamy!

Ostatnie posty