Strona głównaKategoria głównaMeble metalowe do firmy – jak wybrać te najlepsze?

Meble metalowe do firmy – jak wybrać te najlepsze?

Meble wykonane z blachy są często spotykane w wielu firmach. Do wyboru jest szeroka gama ciekawych modeli. Podpowiadamy, jak wyselekcjonować wśród nich te najlepsze!

Tam, gdzie liczy się wytrzymałość, trwałość oraz odporność, doskonale sprawdzają się meble metalowe. Można zobaczyć je między innymi w biurach, w hotelach, w obiektach gastronomicznych, w warsztatach, szkołach czy w magazynach, aby wspomnieć tylko o niektórych miejscach.

Przy doborze mebli metalowych warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, o których przedsiębiorcy często zapominają. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym zakupu najlepszych mebli firmowych!

1. Rodzaje mebli metalowych

Zacznijmy od tego, że meble metalowe można zakupić w wielu różnych wariantach do wyboru. Zatem przed dokonaniem zakupu należy wybrać te, które będą nam aktualnie potrzebne.

Najczęściej meble metalowe Śląsk oferowane są jako szafy różnego rodzaju, na przykład szafy do przechowywania dokumentów, szafy socjalne na przedmioty osobiste pracowników czy też użytkowników danego obiektu. Także spotkamy się z meblami metalowymi takimi jak regały czy kosze do przechowywania.

Zatem przed zakupami należy określić, jakie rodzaje mebli metalowych będą nam potrzebne do konkretnego pomieszczenia.

2. Wymiary mebli metalowych

Kolejna ważna kwestia to wymiary mebli metalowych – tutaj nawet jedna dziesiąta centymetra może mieć duże znaczenie.

Warto zatem zmierzyć przestrzeń, w której chcemy umieścić dane meble. Wtedy możemy mieć pewność, że będą pasowały idealnie.

3. Jakość wykonania mebli metalowych

Dobre meble metalowe Śląsk to takie, które są wykonane z odpowiednio grubej, dobrze zabezpieczonej przed korodowaniem blachy. Obecnie najczęściej stosuje się blachy wykańczane przez malowanie proszkowe – powłoka jest wtedy jednolita, bez zacieków, dokładnie pokrywa mebel, nawet w jego najmniejszych zakamarkach.

Także meble nie powinny mieć żadnych wgnieceń, wybrzuszeń, zadziorów, odprysków. Powinny być łatwe w użytkowaniu – wszelkie szafki i szuflady powinny otwierać się i zamykać gładko.

4. Wnętrze mebli metalowych

Nie zapominajmy również o wnętrzu mebli. Praktyczne półki pozwolą na łatwe przechowywanie przedmiotów, na przykład dokumentów w segregatorach.

5. Zabezpieczenie mebli metalowych

Gdy meble metalowe mają służyć do przechowywania przedmiotów wartościowych, które nie mogą ulec zniszczeniu lub skradzeniu, powinny posiadać także właściwe zabezpieczenia, na przykład specjalne zamki, listwy ryglujące, zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Jeśli szukasz dobrych mebli metalowych na Śląsku, sprawdź już teraz pełną ofertę w sklepie firmy

Ostatnie posty