Strona głównaKategoria głównaMembrany uszczelniające – najlepsza izolacja tarasu

Membrany uszczelniające – najlepsza izolacja tarasu

Odpowiednia izolacja tarasu zabezpiecza jego konstrukcję przed przemakaniem oraz zwiększa jego wytrzymałość. Aby uzyskać optymalny efekt, warto zastosować specjalne membrany uszczelniające.

Tarasy, które stawiane są przy domach jednorodzinnych, a także innych budynkach, mogą być narażone na nadmierne zawilgocenie. To z kolei może przyczyniać się do naruszenia ich konstrukcji, a także konstrukcji obiektów, przy których się znajdują.

Aby taras był trwały i wytrzymały, konieczna jest jego odpowiednia izolacja. Jak można ją wykonać?

Izolacja tarasu – jakie materiały wybrać?

W sklepach można znaleźć różne materiały hydroizolacyjne, czyli przeznaczone do izolowania przed wilgocią i wodą. Najbardziej popularne z nich to specjalne membrany, które zachowują optymalną szczelność, a przy tym są odporne na czynniki zewnętrzne – to wpływa na ich wysoką żywotność.

Membrany posiadają obecnie szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Używane są między innymi przy izolacji dachów i zadaszeń, a także innych miejsc narażonych na zawilgocenie, na przykład balkonów. Doskonale nadają się także jako izolacja tarasu, który narażony jest na wilgoć.

Zalety membran uszczelniających:

  • wieloletnia trwałość – wynosząca nawet powyżej 50 lat
  • łatwy montaż – można zakupić je również jako samoprzylepne
  • wysoka odporność na czynniki pogodowe
  • właściwości antypoślizgowe
  • możliwość układania na różnych nawierzchniach, na przykład na drewnie, konglomeracie, płytach tarasowych

Do wyboru jest obecnie szeroka gama różnych materiałów uszczelniających – membrany produkowane z tworzyw takich jak EPDM, PCV, PP, które dodatkowo mogą być pokrywane innymi materiałami.

Membrany uszczelniające powinniśmy dobrać w zależności od zastosowania. Warto postawić na sprawdzone, posiadające pozytywne opinie materiały, ponieważ wtedy możemy mieć pewność, że spełnią swoje zadanie, czyli zagwarantują optymalną szczelność.

Jednym ze sprawdzonych wyborów jako izolacja tarasu jest membrana uszczelniające Resitrix, która sprawdza się na dachach, zadaszeniach, a także używana jest na tarasy i balkony. To łatwa w montażu, samoprzylepna membrana wykonana z wytrzymałego EPDM łączonego z bitumem. Jest bardzo elastyczna i łatwa w montażu, a także zachowuje trwałość na długie lata. Dzięki temu doskonale nadaje się jako izolacja przeciwwilgociowa na zewnątrz.

Jeśli również interesuje cię izolacja tarasu z wykorzystaniem membran uszczelniających, więcej informacji dotyczących tej metody można znaleźć na stronie: www

Ostatnie posty