Strona głównaKategoria głównaCzy radca prawny udziela tylko porad prawnych?

Czy radca prawny udziela tylko porad prawnych?

Nie musimy znać się na przepisach prawa, ale musimy ich przestrzegać. Wtedy, gdy pojawiają się problemy z interpretacją określonych ustaw czy rozporządzeń, nie musimy jednak samemu zajmować się wertowaniem przepisów. W tym przypadku może pomóc nam doświadczony prawnik.

Gdy pojawiają się problemy prawne, możemy szukać odpowiedzi samodzielnie, na przykład przez wertowanie przepisów czy zadawanie pytań na forach on-line. Jeśli jednak potrzebujemy wiarygodnych odpowiedzi, warto odwiedzić kancelarię prawną.

Do kogo warto się udać, aby otrzymać fachowe wsparcie prawne w różnych przypadkach?

Radca prawny – specjalista w zakresie pomocy prawnej

Gdy mamy pytania związane z przepisami prawa, możemy udać się do kancelarii radcy prawnego.

Radca prawny jest prawnikiem, który kojarzony jest głównie z udzielaniem pomocy prawnej swoim klientom, ale warto wskazać, że aktualnie zakres jego obowiązków jest niemalże taki sam jak zakres obowiązków adwokata.

Usługi radcy prawnego polegają wobec tego na udzielaniu przez niego porad prawnych w wybranym zakresie, na przykład prawa cywilnego, karnego, prawa pracy, a także na oferowaniu innych usług:

  • sporządzanie pism na życzenie klienta
  • opiniowanie aktów prawnych
  • reprezentacja klienta przed urzędami
  • reprezentacja klienta przed sądami
  • udział w mediacjach i negocjacjach

Wobec tego wtedy, gdy chcemy uzyskać profesjonalną poradę prawną, wtedy także może pomóc nam radca prawny Gliwice to jedno z wielu miast na mapie Polski, gdzie takie usługi są dostępne.

Gdzie znaleźć dobrego radcę prawnego?

Wyszukanie odpowiedniego radcy prawnego nie jest obecnie bardzo trudne. Dzisiaj adresy takich właśnie specjalistów możemy znaleźć również za pośrednictwem internetu.

Po wpisaniu do wyszukiwarki słów takich jak „radca prawny Gliwice” czy też po zmianie miejsca, w którym chcemy znaleźć kancelarię, możemy sprawdzić adresy WWW radców prawnych. Na ich stronach można znaleźć potrzebne informacje – lokalizację kancelarii, zakres specjalizacji i dostępnych usług, informacje o prawnikach pracujących w danej kancelarii.

Zatem radca prawny nie tylko zajmuje się udzielaniem porad prawnych, ale również świadczy on szereg innych usług prawnych dla swoich klientów – zarówno tych indywidualnych, jak i biznesowych. Możemy zatem udać się do niego także wtedy, gdy potrzebujemy pomocy innej niż ta polegająca na udzieleniu porad prawnych.

Do skorzystania ze swoich usług prawnych zaprasza KancelariaAdwokackaAdwokat Katarzyna Tomczak Trochimiuk: https://www.ktt-adwokat.pl/adwokat.

Ostatnie posty