Strona głównaKategoria głównaJak dbać o zmywarkę, by posłużyła jak najdłużej?

Jak dbać o zmywarkę, by posłużyła jak najdłużej?

Zmywarka to sprzęt, który można zobaczyć w domach coraz większej liczby polskich rodzin. To bardzo pomocne urządzenie, dzięki któremu nie musimy już zmywać naczyń samodzielnie. Jednak zmywarki, podobnie jak innego rodzaju AGD, są narażone na szereg usterek. By sprzęt ten posłużył nam jak najdłużej, warto wiedzieć, jak o niego dbać!

Usterki AGD mogą mieć różne przyczyny. Często jednak zdarza się, że do ich powstania doprowadzają sami użytkownicy, którzy nie korzystają z nich właściwie, zgodnie ze wskazaniami producenta.

Taka sytuacja dotyczy także zmywarek, które pomagają nam w utrzymaniu czystości w kuchni. Przed rozpoczęciem korzystania z nowego sprzętu zawsze powinniśmy zapoznać się z jego instrukcją obsługi, gdzie możemy znaleźć również dokładne informacje związane z jego eksploatacją. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Stosuj sól do zmywarki

Sól w zmywarce ma za zdanie zmiękczać wodę i dodatkowo chroni ona elementy urządzenia przed zniszczeniem. Jej stosowanie jest bardzo ważne wtedy, gdy woda jest twarda, ale należy stosować ją zawsze, ponieważ w ten sposób można utrzymać żywotność zmywarki.

W sprzedaży znajduje się wiele środków do zmywarek, w tym kapsułki wielofunkcyjne, których producenci dodają do nich także sól. Nie oznacza to jednak, że sama kapsułka wystarczy i można zrezygnować z dodatkowej soli do zmywarek. Należy stosować ją nawet wtedy, gdy zmywamy z użyciem wielofunkcyjnych kapsułek.

Regularnie czyść zmywarkę

Zmywarka powinna być regularnie czyszczona – należy oczyszczać jej filtr, w którym zbierają się drobinki jedzenia, a także całe wnętrze, w tym również ramiona rozbryzgujące wodę oraz uszczelki, które też narażone są na uszkodzenia, na przykład w wyniku zbierającego się w instalacji tłuszczu.

Aby zmywarka była czysta i działała prawidłowo, można stosować również specjalne płyny czyszczące, które zawierają środki dokładnie oczyszczające wnętrze zmywarki, a tym samym zapobiegające pojawianiu się poważnych usterek.

Co zrobić wtedy, gdy pojawia się usterka?

Jeśli zmywarka nie działa prawidłowo, wtedy warto ją zdiagnozować i przeprowadzić ewentualne naprawy.

W sytuacji, gdy urządzeń nadal jest na gwarancji lub można skorzystać z rękojmi, warto wybrać taką opcję – wtedy usterka może być zlikwidowana bez opłat. Jeśli jednak okres ochronny minął, możemy skorzystać z usługi takiej jak naprawa AGD Katowice to jedno z miast, gdzie takie prace są dostępne.

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie serwisu AGD w Katowicach i okolicznych miastach zaprasza serwis:

Ostatnie posty