Strona głównaKategoria głównaWodoodporna farba – idealna do pokoju dziecięcego!

Wodoodporna farba – idealna do pokoju dziecięcego!

Ściany w pokoju dziecięcym są narażone na wiele niebezpieczeństw. Odciski dziecięcych bucików, artystyczne próby kredkami czy mazakami, zabrudzenia od jedzenia to tylko niektóre z nich. Aby ściany w pokoju dziecka zawsze były czyste, warto zastosować wtedy odpowiednie farby wodoodporne i plamoodporne!

Standardowe farby akrylowe, które zakupimy w każdym sklepie, nie zapewniają skutecznej ochrony przed zabrudzeniami. Gdy zostaną pobrudzone, wtedy jedynym rozwiązaniem jest pomalowanie ściany na nowo, ponieważ próby starcia zanieczyszczenia najczęściej nie dają oczekiwanych efektów – plama nie schodzi w całości i nadal jest widoczna.

Najlepiej zapobiegać takim właśnie sytuacjom, czyli zamiast przygotowywania się na malowanie ściany niedługo po remoncie, najlepiej zakupić taką farbę, która będzie mogła zapewnić ochronę nawierzchni przed zabrudzeniem!

Jaka farba do pokoju dziecka będzie najlepsza?

W sklepach z artykułami budowlanymi i wykończeniowymi możemy znaleźć szeroką gamę różnych farb do malowania ścian wewnętrznych. Nie każdy produkt tego rodzaju będzie jednak nadawał się w pełni do pokoju dziecka.

Przede wszystkim dobra farba do pokoju dziecięcego to plamoodporna oraz wodoodporna farba, która będzie odporna na ścieranie i detergenty.

W takich farbach stosuje się specjalne składniki, które tworzą na nawierzchniach ochronne powłoki. Są wysoce odporne na zmywanie, szorowanie, brud, tłuszcze oraz wodę, a także mogą zapobiegać osiadaniu kurzu.

Chociaż może wydawać się, że taka plamoodporna oraz wodoodporna farba może zawierać wiele szkodliwych składników dla człowieka, to jednak w sprzedaży znajdziemy również takie produkty, które są przyjazne także dla alergików – dzięki temu świetnie nadają się do używania w pokojach dziecięcych.

Gdzie można kupić plamoodporną i wodoodporną farbę?

Aktualnie produkty tego rodzaju oferowane są przez wiele firm, między innymi możemy znaleźć je w popularnych marketach. Oprócz tego swoje zamówienia można składać również przez internet – bez wychodzenia z domu.

Na uwagę zasługują produkty od firmy Standom, która posiada w swoim asortymencie plamoodporne i wodoodporne farby w różnych kolorach, a także bezbarwne lakiery typu kafle w płynie. Jej produkty doskonale sprawdzają się tam, gdzie istnieje ryzyko zabrudzenia lub zawilgocenia ścian.

Więcej informacji o ofercie firmy Standom można znaleźć na jej stronie internetowej pod adresem: https://standom.pl/kategoria-produktu/farby-plamoodporne/. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem firmy!

Ostatnie posty