Strona głównaKategoria głównaDachówka ceramiczna czy betonowa – co kupić?

Dachówka ceramiczna czy betonowa – co kupić?

Wybór właściwego pokrycia dachowego ma duże znaczenie, dlatego też przy planowaniu budowy domu czy jego remontu warto zapoznać się z różnymi ofertami. Jeśli chodzi o trwałość i estetykę, dobrym pomysłem będzie dachówka. Czy lepiej zdecydować się wtedy na dachówkę ceramiczną czy betonową?

Dachówki ceramiczne i betonowe są chętnie wybierane jako pokrycia dachowe do domów jednorodzinnych. Chociaż wyglądają podobnie, to jednak warto wskazać, że są to całkowicie różne pokrycia dachowe.

Czym zatem różnią się pomiędzy sobą dachówki ceramiczne i betonowe? Jakie są ich główne zalety i wady? Czy do ich montażu potrzebne są fachowe usługi dekarskie Warszawa i w innych miastach?

Dachówki ceramiczne

To materiały, które powstają z ceramiki, czyli odpowiednio wypalanej gliny z dodatkami. Ceramika jest materiałem trwałym, wytrzymałym, odpornym na czynniki zewnętrzne – ma szerokie zastosowanie w budownictwie.

Dachówki ceramiczne używane są na pokrycia dachowe już od wielu lat – można zobaczyć je na różnych zabytkowych budynkach.

Pod względem zalet dachówki ceramiczne są wytrzymałe i trwałe, odporne na czynniki pogodowe oraz mechaniczne, więc mogą służyć przez kilkadziesiąt lat bez potrzeby wymiany pokrycia na nowe. Są również bardzo efektowne – doskonale komponują się z domami nowoczesnymi i tradycyjnymi.

Główne wady dachówek ceramicznych to ich wysokie ceny oraz duży ciężar, dlatego wymagają one zastosowania odpowiedniej więźby dachowej.

Dachówki betonowe

Druga propozycja to dachówki betonowe. Są wytwarzane z mieszanki betonowej i odpowiednio wykończone, aby przypominały dachówki ceramiczne.

Zastosowanie betonu powoduje, że dachówki te są lżejsze, również estetyczne, chociaż nie są tak wytrzymałe i trwałe jak naturalna ceramika. W związku z tym wykonane z nich pokrycia dachowe mogą wymagać szybszej wymiany na nowe.

Dużym plusem dachówek betonowych jest ich przystępna cena – są tańsze od dachówek ceramicznych.

Jak kładzie się dachówki ceramiczne i betonowe?

Najlepiej, aby prace wykonała profesjonalna firma oferująca usługi dekarskie Warszawa czy w innych miejscowościach.

Fachowy dekarz będzie mógł zadbać o to, aby dach prezentował się estetycznie, a także był wytrzymały i trwały na lata.

Usługi w tym właśnie zakresie oferuje warszawska firma DT Izolacje, która od lat zajmuje się świadczeniem profesjonalnych i kompleksowych usług dekarskich, a także oferuje swoim klientom inne usługi w ramach prac dekarskich. Więcej informacji o ofercie firmy można znaleźć na stronie:

Ostatnie posty