Strona głównaKategoria głównaDepilacja laserowa – jakie daje efekty?

Depilacja laserowa – jakie daje efekty?

Oprócz golenia czy wosku do wyboru są także inne metody usuwania niechcianego owłosienia. Wśród nich znajduje się również depilacja laserowa. Jakie efekty daje laserowe usuwanie włosków?

Niechciane owłosienie nie musi być problemem. Do wyboru jest szeroka gama zabiegów pozwalających na uzyskanie świetnych efektów. Niestety, nie zawsze są to efekty długotrwałe. Przykładowo, włoski po ogoleniu mogą zacząć odrastać już następnego dnia.

Obecnie, oprócz popularnych metod usuwania owłosienia takich jak golenie, kremy rozpuszczające włoski, depilacja woskiem czy depilatorem mechanicznym, jest także depilacja laserowa. Czy warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa – jak to działa?

Zabieg depilacji laserowej polega na usuwaniu niechcianego owłosienia przez proces selektywnej fototermolizy. Dochodzi wtedy do miejscowego uszkodzenia cebulki włosowej i całego włoska. Uszkodzenie to jest trwałe, dlatego też włosek ponownie nie odrasta.

W efekcie depilacja laserowa jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą pozbyć się włosków na stałe i na zawsze.

Zabieg jest przeprowadzany z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które emituje wiązkę lasera. W użyciu znajdują się różne rodzaje urządzeń, dlatego warto dowiedzieć się, jaki sprzęt używany jest w danym gabinecie.

Depilacja laserowa może być prowadzona zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Można wykonać go na praktycznie każdej części ciała, między innymi w takich partiach jak:

  • nogi – łydki i uda
  • okolice bikini
  • klatka piersiowa i plecy
  • ręce
  • pachy
  • twarz

Czy jeden zabieg depilacji laserowej jest wystarczający?

Wiele osób myśli, że depilacja laserowa jest zabiegiem jednorazowym, który pozwala na stałe pozbycie się problemu z niechcianym owłosieniem.

W rzeczywistości jednak jeden zabieg nie będzie wystarczający do tego, aby uzyskać optymalne efekty. Wynika to przede wszystkim z faktu, że depilacja laserowa pozwala na usuwanie włosków jedynie w fazie ich aktywnego wzrostu. Oprócz tej fazy włoski mogą znajdować się w fazie uśpienia albo fazie obumierania. W tych dwóch fazach usunięcie włosków laserem nie jest możliwe.

Jako że fazy te zmieniają się regularnie, tylko określona część włosków jest w fazie aktywnego wzrostu. Wobec tego dla uzyskania optymalnych efektów depilacji laserowej konieczne jest wykonanie co najmniej 3-4 zabiegów, by zlikwidować większość niechcianego owłosienia.

Zabieg depilacji laserowej oferuje między innymi klinika medycyny estetycznej Nałęcz Clinic działająca w Katowicach. Więcej o ofercie można znaleźć na stronie: www.

Ostatnie posty