Strona głównaKategoria głównaKwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać z szerokiej gamy specjalistycznych zabiegów poprawiających urodę i jednocześnie samopoczucie pacjentek. Jednym z najczęściej stosowanych preparatów jest wówczas kwas hialuronowy.

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów bez wysokiego ryzyka. Dzięki nim można zmniejszyć niedoskonałości skóry, ale również działać profilaktycznie, aby zapobiegać ich powstawaniu.

Wśród dostępnych zabiegów medycyny estetycznej znajdują się zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Czym dokładnie jest ten związek i jakie ma zastosowanie?

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy, który określany jest w skrócie HA od Hyaluronic Acid, jest naturalnym związkiem polisacharydowym, który spotykany jest w każdym organizmie żywym – od bakterii aż do człowieka.

Głównym celem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody – jedna cząsteczka tego związku jest w stanie związać nawet około 250 cząsteczek wody.

W organizmie człowieka kwas hialuronowy występuje przede wszystkim w skórze i odpowiada za jej odpowiedni poziom nawilżenia oraz jędrności i elastyczności. Także spotykany jest w mazi stawowej oraz stanowi składnik filmu łzowego oczu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy posiada szerokie zastosowanie, między innymi w medycynie, w tym w medycynie estetycznej, a także w kosmetologii.

Związek ten często dodawany jest do kosmetyków, ponieważ pozwala na uzyskanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry ze względu na swoje działanie. Spotykany jest głównie w kremach i serum, ale również w tonikach czy w preparatach do ciała.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy stosowany jest jako naturalny wypełniacz, ponieważ jest on biozgodny z organizmem człowieka i rzadko powoduje skutki uboczne. Właśnie dlatego jest on obecnie stosowany tak często.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej:

  • wypełnianie zmarszczek statycznych na twarzy – poza zmarszczkami mimicznymi
  • modelowanie rysów twarzy – wypełnienie podbródka, policzków, okolicy skroni
  • modelowanie kształtu oraz objętości ust
  • wypełnianie fałdów nosowo-wargowych

Z zabiegu takiego jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy też modelowanie rysów twarzy można skorzystać obecnie w wielu gabinetach medycyny estetycznej na terenie całego kraju.

Usługi w tym właśnie zakresie oferuje również klinika Nałęcz Clinic działająca w Katowicach. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie internetowej: www

Ostatnie posty