Strona głównaKategoria głównaUsuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej. Na czym to polega?

Usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej. Na czym to polega?

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szeregu różnych zabiegów na twarz. Wśród nich dużą popularnością cieszą się zabiegi polegające na usuwaniu zmarszczek. Co medycyna estetyczna oferuje w tym właśnie zakresie?

Zmarszczki mogą by zarówno efektem starzenia się skóry, jak również mogą być powiązane z aktywnością mięśni twarzy. W pierwszym przypadku mówimy o zmarszczkach statycznych czy starzeniowych, w drugim o zmarszczkach mimicznych.

W drogeriach do dyspozycji jest wiele różnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Niektóre obiecują wyjątkowe efekty, ale w rzeczywistości okazuje się, że nie działają zbyt skutecznie. Rzeczywiście, kosmetyki mają ograniczoną efektywność, jeśli chodzi o widoczne już zmarszczki. Gdy są już głębokie, nawet najdroższy krem nie pomoże.

Jeśli chodzi o skuteczne usuwanie zmarszczek, warto skorzystać z ofert w gabinetach medycyny estetycznej – wtedy można uzyskać najlepsze rezultaty!

Medycyna estetyczna a usuwanie zmarszczek

W gabinetach medycyny estetycznej usuwanie zmarszczek to jeden z najpopularniejszych typów zabiegów. Pozwala on na uzyskanie bardzo dobrych efektów nawet przy zmarszczkach głębszych, które widoczne są na skórze już od lat.

Medycyna estetyczna oferuje w tym zakresie bardzo wysoką skuteczność – wyższą od zabiegów kosmetycznych. Jednocześnie jej zabiegi są bardzo bezpieczne – bezpieczniejsze niż zabiegi chirurgii plastycznej.

Gabinety oferują usuwanie zmarszczek na kilka różnych sposobów. Dobór odpowiedniego z nich jest zadaniem lekarza medycyny estetycznej. Będzie on mógł wskazać, jakie postępowanie będzie w tym przypadku najkorzystniejsze.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki:

  • botoks – wstrzyknięcie toksyny botulinowej powoduje zatrzymanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego i daje najlepsze efekty w przypadku zmarszczek pochodzenia mimicznego
  • kwas hialuronowy – popularny wypełniacz naturalnie występujący w skórze człowieka, wstrzykiwany w nią pozwala na likwidację zmarszczek statycznych, poprawia gęstość skóry, zwiększa jej poziom nawilżenia
  • zabiegi laserowe – laser, przede wszystkim laser frakcyjny, pozwalają na usuwanie drobnych zmarszczek
  • peelingi chemiczne – również umożliwiają zmniejszenie widoczności małych zmarszczek na twarzy

Z tych, a także z innych zabiegów na usuwanie zmarszczek można skorzystać między innymi w klinice medycyny estetycznej Nałęcz Clinic w Katowicach. Pełna oferta zaprezentowana jest na stronie pod adresem: www. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty!

Ostatnie posty