Strona głównaKategoria głównaCzy medycyna estetyczna to dobry wybór dla ciebie?

Czy medycyna estetyczna to dobry wybór dla ciebie?

Z usług gabinetów medycyny estetycznej korzysta dzisiaj coraz więcej Polaków. Co oferują nam gabinety tego rodzaju i kiedy warto skorzystać z ich pomocy?

Medycyna estetyczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem zabiegów poprawiających wygląd pacjenta. Dzięki nim można usunąć różnego rodzaju niedoskonałości, a przy tym również poprawić swoje samopoczucie, a także pozbyć się kompleksów, które mogą im towarzyszyć.

Zatem medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi, które pozwalają na uzyskanie piękniejszego wyglądu osobom, które chcą walczyć z upływającym czasem i jego efektami widocznymi na skórze, ale również tym, które ucierpiały w wyniku wypadków czy posiadają wrodzone wady.

Zabiegi medycyny estetycznej są przy tym bardzo bezpieczne – są bardzo dobrą alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej, które są bardziej ryzykowne. Są przy tym także skuteczniejsze niż standardowe zabiegi kosmetyczne.

Jakie usługi oferują gabinety medycyny estetycznej?

Gabinety medycyny estetycznej posiadają w swoich ofertach szeroką gamę różnych zabiegów na skórę twarzy oraz ciała, a także na włosy.

Są to usługi, które wykorzystują między innymi specjalistyczne urządzenia, na przykład urządzenia laserowe, a także szereg różnych preparatów, które wprowadzane są w skórę lub stosowane na zewnątrz niej.

Wśród popularnych zabiegów medycyny estetycznej znajdują się:

  • usuwanie zmarszczek z użyciem botoksu i kwasu hialuronowego
  • zapobieganie starzeniu się skóry – anti aging
  • mezoterapia – wprowadzenie aktywnych substancji w skórę
  • poprawianie gęstości skóry, gdy jest nadmiernie zwiotczała
  • modelowanie owalu twarzy i wypełnianie jej partii
  • usuwanie pajączków – rozszerzonych, popękanych naczynek krwionośnych
  • redukcja przebarwień oraz blizn
  • powiększanie i modelowanie ust
  • trwała depilacja – usuwanie niechcianego owłosienia
  • usuwanie cellulitu i nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej

Oczywiście, to tylko kilka przykładów, ponieważ nowoczesna medycyna estetyczna jest w stanie przynieść wiele korzyści dla skóry młodszej oraz tej bardziej dojrzałej. Wobec tego każdy, kto chciałby zadbać o swój wygląd oraz dobre samopoczucie, może skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Do zapoznani się ze swoją ofertą w tej dziedzinie zaprasza Klinika Medycyny Estetycznej Nałęcz Clinic w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia profesjonalnych zabiegów na Śląsku. Więcej informacji o ofercie Kliniki można znaleźć na stronie internetowej: wwww

Ostatnie posty