Strona głównaKategoria głównaKiedy warto wybrać peelingi chemiczne?

Kiedy warto wybrać peelingi chemiczne?

Nie zawsze skóra twarzy jest idealnie gładka i bez skaz. Wiele osób ma na niej różne niedoskonałości, których chce się pozbyć. W takim przypadku doskonałym wyborem mogą być specjalne peelingi chemiczne. Co warto o nich wiedzieć?

Peeling, czyli złuszczanie to zabieg kosmetyczny, który ma na celu złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka, która jest już martwa. Zabieg ten można wykonać w domu z wykorzystaniem ogólnodostępnych kosmetyków, ale również peelingi realizowane są w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej.

Złuszczanie naskórka regularnie ma wiele zalet. Nie tylko powoduje, że skóra jest jaśniejsza i wygładzona, ale również pomaga w redukcji przebarwień, blizn, zmarszczek, spowalnia starzenie się skóry i wspomaga jej naturalną regenerację.

Peelingi można podzielić na dwa rodzaje:

  • peelingi mechaniczne
  • peelingi chemiczne

W przypadku peelingów mechanicznych mówimy o mechanicznym złuszczaniu naskórka, najczęściej z wykorzystaniem różnych drobinek ścierających, na przykład korundu, zmielonych pestek owoców.

Z kolei peelingi chemiczne wykorzystują specyfiki, które potrafią rozpuszczać wierzchnią warstwę naskórka, a nawet mogą dochodzić do powierzchownej warstwy skóry właściwej. W rezultacie docierają głębiej i mogą efektywniej radzić sobie z różnymi niedoskonałościami.

Peelingi chemiczne – peelingi kwasowe

W kategorii peelingów chemicznych najbardziej popularne są peelingi kwasowe, czyli zawierające różne substancje kwasowe posiadające zdolność do złuszczania naskórka. Efekty zabiegu zależne są od dobranego kwasu oraz od jego stężenia, dlatego też można dobrać je indywidualnie do typu skóry – nawet tej suchej czy delikatnej.

Najczęściej peelingi chemiczne na bazie kwasów realizowane są w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej – tam można skorzystać z nich bezpiecznie, ponieważ pod nadzorem specjalisty.

W gabinetach dostępne są różne peelingi chemiczne, między innymi bazujące na kwasie glikolowym, migdałowym, salicylowym, fenolowym, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Specjalista dobierze taki rodzaj kwasu oraz jego stężenia, które pomogą w uzyskaniu optymalnych rezultatów.

Wskazania do peelingów chemicznych:

  • starzenie się skóry – zmarszczki, utrata jędrności
  • zmiany chorobowe skóry – trądzik grudkowy, krostkowy, zaskórnikowy, różowaty
  • nadmierne przetłuszczanie się skóry
  • niedoskonałości potrądzikowe – przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory
  • przebarwienia – hormonalne, posłoneczne, pozapalne
  • zaburzenia rogowacenia skóry – rogowacenie przymieszkowe, nadmierna suchość skóry
  • rozstępy na skórze

Więcej informacji o peelingach chemicznych można znaleźć na stronie Kliniki Nałęcz Clinic: www Zapraszamy!

Ostatnie posty