Strona głównaKategoria głównaJak wybrać najlepszy namiot turystyczny?

Jak wybrać najlepszy namiot turystyczny?

W sklepach z artykułami turystycznymi można znaleźć szeroką gamę świetnych modeli dla początkujących i bardziej zaawansowanych globtroterów. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania tego rodzaju sprzętu?

Spanie w namiocie to doskonały wybór dla osób, które doceniają wolność i lubią wrażenia – to doskonały wybór zarówno wtedy, gdy chodzi o wypoczynek w górach czy nad jeziorem, jak również na własnej działce.

W sklepach można znaleźć obecnie różnorodne namioty turystyczne. Wobec tego pojawia się pytanie – jak znaleźć najlepszy model? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

1. Liczba użytkowników

Namiot dobieramy przede wszystkim pod względem liczby jego użytkowników, czyli osób, które mają z niego korzystać.

Jeśli ma być to tylko jedna osoba czy para, wybieramy namiot mniejszy. Gdy z kolei na wyprawę ma wyruszyć więcej osób, możemy wybrać namiot wieloosobowy albo też możemy postawić na kilka mniejszych namiotów.

2. Zastosowanie

Także namioty turystyczne powinniśmy dobierać w zależności od tego, w jakim celu chcemy je zastosować.

Gdy zależy nam na namiocie, który można zapakować do plecaka i wyruszyć na pieszą wycieczkę, wtedy powinniśmy poszukiwać modelu lekkiego i kompaktowego. Nie jest to z kolei priorytetem wtedy, gdy zamierzamy dojechać na miejsce autem i rozbić się na polu namiotowym.

3. Ciężar i gabaryty

Jak zaznaczyliśmy powyżej, przy wyborze namiotu powinniśmy zwrócić uwagę również na jego ciężar i gabaryty. To ważne wówczas, gdy namiot chcemy nosić ze sobą podczas wycieczek.

4. Warunki

Namiot powinien być też dobrany do warunków, w których chcemy go użytkować. Musimy wziąć między innymi pod uwagę porę roku, w której chcemy wyruszyć w podróż.

Niezależnie od tego, na jaką porę roku namiot ma być przeznaczony, powinien zapewniać optymalną ochronę przed wilgocią.

5. Wentylacja

Jeśli zależy nam na komfortowym nocowaniu, wybierajmy takie namioty turystyczne, które są odpowiednio wentylowane.

Brak wentylacji może powodować nadmierną duchotę wewnątrz namiotu, co może być dużym dyskomfortem podczas cieplejszych dni.

6. Rozkładanie

Warto także sprawdzić, jak namiot się rozkłada. Gdy będziemy wędrować z nim i nocować w różnych miejscach, najlepiej, aby rozkładanie i składanie przebiegało szybko i sprawnie.

Jeśli także interesują cię dobre namioty turystyczne, wiele ciekawych modeli możesz znaleźć już teraz w serwisie internetowym Alpinus. Na kupujących czeka ponad setka różnych namiotów uznanych producentów. Sprawdź je już teraz pod adresem: https://www.alpinus.pl/kategoria/namioty-turystyczne. Życzymy udanych zakupów!

Ostatnie posty