Strona głównaKategoria głównaJakie szafy BHP wybrać dla pracowników?

Jakie szafy BHP wybrać dla pracowników?

W wielu zakładach pracy pracodawca musi zapewnić zatrudnionym dostęp do odpowiednich szaf BHP, w których mogą przechowywać oni swoje mienie. Jakie szafy BHP warto wybrać dla pracowników?

Asortyment szafek BHP jest bardzo szeroki. Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa takie jak „szafy BHP Śląsk” lub podamy inny region, wtedy możemy od razu zauważyć, jak wiele jest firm, które oferują nam w tym zakresie dostęp do wysokie klasy wyposażenia.

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć różne modele szafek BHP, które można również dostosować indywidualnie do potrzeb zakładu pracy oraz pracowników. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie zakupów!

Jakie szafki BHP wybrać?

Standardowa szafka BHP składa się z zamykanych drzwiczek oraz z przestrzeni z półkami na przedmioty pracowników. Na ogół w jednym meblu tego rodzaju znajdują się dwie oddzielne szafki, ale możemy spotkać się również z szafkami BHP potrójnymi czy poczwórnymi.

W dużych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się standardowe szafki BHP, które zapewniają dostęp do dużej przestrzeni do przechowywania. W tych mniejszych można z kolei wybrać szafki typu L, które są bardziej kompaktowe.

Druga ważna kwestia to materiały, które wykorzystane są na szafy BHP Śląsk. Najczęściej umeblowanie tego rodzaju wykonuje się z metalu, czyli z blachy metalowej poddawanej procesowi ocynkowania i malowania proszkowego. Takie meble sprawdzą się najlepiej w miejscach, w których są narażone na niszczące czynniki zewnętrzne, na przykład wilgoć.

W sprzedaży można zaleźć również szafki wykonane z płyt meblowych, na przykład z płyt laminowanych, MDF. Płyty najczęściej używane są wtedy jako wykończenie frontów.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wyposażenie wewnętrzne szafek BHP. Standardowo szarki te zawierają drążki i haczyki na ubrania, ale mogą mieć także dodatkowe półki do przechowywania.

Aby mienie pracowników było bezpieczne, szafka BHP powinna być zamykana na kluczyk.

Gdzie można zamówić wysokiej jakości szafki BHP?

Dostarczaniem takiego rodzaju wyposażenia jak szafy BHP Śląsk, a także w innych lokalizacjach zajmują się głównie firmy sprzedające meble firmowe, na przykład biurowe, magazynowe, socjalne.

Jeśli chodzi o Śląsk, wiele modeli szafek BHP można znaleźć w asortymencie firmy SiStudio, które zaopatruje swoich klientów w wysokiej jakości meble o wszechstronnym zastosowaniu – do biur, magazynów, gastronomii, szkół i innych pomieszczeń. Pełna oferta firmy jest zaprezentowana na jej stronie internetowej pod adresem:

Ostatnie posty