Strona głównaKategoria głównaJak założyć bloga on-line? Jak zacząć i o czym pamiętać?

Jak założyć bloga on-line? Jak zacząć i o czym pamiętać?

Blog internetowy może stać się doskonałym sposobem na podzielenie się z innymi swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz opiniami, ale również może być skuteczną formą promocji strony WWW i może generować spore zyski. Jak założyć swojego bloga on-line?

Blog to specjalny dziennik sieciowy – rodzaj strony internetowej, która zawiera osobne, uporządkowane pod względem chronologicznym wpisy. Blogi traktowane są jak pamiętniki on-line, ale również mogą pełnić bardziej oficjalną rolę, na przykład jako blogi firmowe mogą wspierać działalność firm.

Oprócz tekstu blogi bardzo często zawierają również dużo fotografii i grafik. Mogą być także uzupełnione o filmy, nagrania dźwiękowe (podcasty).

Kto może założyć bloga?

Zasadniczo, bloga internetowego może mieć każdy z nas. Może być to blog prywatny, na przykład poświęcony tematyce podróży, kosmetyków, polityce, czy też blog biznesowy, który wspiera promocję określonej firmy, marki czy produktów.

Do blogowania wcale nie potrzeba wiele – trzeba mieć tylko plan oraz czas na to, aby regularnie przygotowywać nowe wpisy.

Zatem, jak założyć bloga? To naprawdę nie takie trudne i można zrobić to samodzielnie!

Blog internetowy – gdzie go założyć?

Przy zakładaniu bloga on-line musimy zastanowić się nad jedną, bardzo ważną kwestią – gdzie go założyć?

Aktualnie do dyspozycji mamy wiele stron, które pozwalają na otwarcie własnego bloga samodzielnie, na przykład strony WordPress czy Blogger. Przy wyborze darmowych platform warto jednak pamiętać o tym, że mogą mieć one niechciane reklamy, dają ograniczoną liczbę szablonów i przestrzeni dyskowej.

Lepszym wyborem jest założenie własnej strony WWW z indywidualną domeną i hostingiem, która da większe możliwości. Jak założyć bloga tego rodzaju? Można zrobić to tak, jak każdą inną stronę WWW.

Wiele pomocnych informacji technicznych na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: https://www.internetmaker.pl/jak-zalozyc-bloga.

Jak zacząć uzupełniać swojego bloga?

Aby blog osiągnął sukces, powinien posiadać ciekawe, wartościowe wpisy. Tutaj można posłużyć się założeniami content marketingu, czyli marketingu treści. Jego celem jest przyciągnięcie na stronę osób zainteresowanych danym tematem i wciągnięcie ich w dyskusję.

Dobry blog on-line powinien posiadać odpowiednią strukturę. Warto wydzielić na nim różne kategorie wpisów, stworzyć tagi, które je określają. Można stosować też różne dodatkowe elementy stron, na przykład kalendarz, listę powiązanych blogów.

Zatem założenie własnego bloga nie jest trudne – warto spróbować!

Ostatnie posty