Strona głównaKategoria głównaEndermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Co to jest?

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Co to jest?

Masaże pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Wśród nich znajduje się również poprawa wyglądu skóry. Jednym z typów masażów stosowanych w tym celu jest masaż podciśnieniowy – endermologia.

Skóra kobiet często charakteryzuje się nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową określaną jako cellulit. Jest też bardziej narażona na wiotczenie, także po ciąży.

Aby utrzymać ciało w dobrej formie, warto pamiętać o odpowiedniej diecie oraz o ruchu, ale dla uzyskania optymalnych efektów warto skorzystać ze specjalistycznych zabiegów, na przykład takich jak endermologia – masaż podciśnieniowy.

Czym jest endermologia?

Masaż podciśnieniowy, czyli endermologia jest prowadzony z wykorzystaniem wysokiego ucisku generowanego przez odpowiednie urządzenia. Oddziałuje nie tylko na naskórek, ale również na tkankę skórną oraz na tkankę łączną znajdującą się jeszcze głębiej.

Endermologia rekomendowana jest przede wszystkim dla tych osób, które chcą wymodelować i wyszczuplić swoją sylwetkę, a także pozbyć się cellulitu. Masaż podciśnieniowy powoduje aktywację metabolizmu, przyspiesza usuwanie tkanki tłuszczowej, poprawia elastyczność oraz gęstość skóry.

Zabieg ten najczęściej stosowany jest na ciało, między innymi na partie takie jak brzuch, uda, pośladki, biodra, ale również można wykonać go na twarz – pozwala wtedy na poprawę jędrności cery oraz konturów twarzy.

Jak wygląda zabieg masażu podciśnieniowego?

Endermologia polega na zastosowaniu specjalnego kombinezonu przez pacjentkę. Stosuje się następnie specjalne urządzenie sterowane komputerowo, wyposażone w odpowiednią głowicę, która wciąga fałd skóry pod wpływem ciśnienia. Skóra rolowana jest od wewnątrz i na zewnątrz, dlatego zabieg działa tak dogłębnie.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, endermologia powinna być zabiegiem prowadzonym systematycznie. Liczba zabiegów pozwalających na uzyskanie optymalnych rezultatów zależna jest głównie od problemu. Często konieczne jest wykonanie od około 10 do 20 zabiegów, by zauważyć dużą różnicę w obwodach i jędrności skóry.

Gdzie można skorzystać z usług masażu podciśnieniowego?

Aktualnie zabieg taki jak endermologia jest dostępny w wielu gabinetach medycyny estetycznej oraz innych gabinetach działających na terenie całego kraju. Aby je wyszukać, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej.

W Katowicach z zabiegu masażu podciśnieniowego można skorzystać w klinice medycyny estetycznej Nałęcz Clinic, która w swojej ofercie posiada pełną gamę zabiegów na twarz oraz na ciało. Z pełnym zakresem usług kliniki można zapoznać się na stronie: www

Ostatnie posty