Strona głównaKategoria głównaKiedy warto zatrudnić interim managera?

Kiedy warto zatrudnić interim managera?

Nie trzeba zatrudniać własnego managera, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie usług zarządzania procesami. Teraz można skorzystać z usług w takim zakresie jak interim management, czyli zarządzania czasowego. Kiedy warto zdecydować się na pomoc interim managera?

Realizacja projektów w firmach może być wymagającym zadaniem, które może być trudne dla osób bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. W takich przypadkach, gdy liczą się optymalne efekty, warto pomyśleć o usłudze takiej jak interim management, czyli o zarządzaniu czasowym.

Czym jest interim management?

Zarządzanie czasowe, czyli interim management to usługa, która polega na świadczeniu określonych czynności zarządzania na rzecz przedsiębiorstwa – klienta.

Manager czasowy, czyli interim manager jest wówczas odpowiedzialny za pomoc firmie w realizacji konkretnego przedsięwzięcia, którego czas realizacji jest z góry wyznaczony. Przykładowo, może on oferować swoje usługi w okresie od kilku miesięcy do nawet 2 lat.

Przykładowe usługi w ramach interim managementu:

  • interim CEO – czasowe przejęcie zarządzania przedsiębiorstwem
  • interim CFO – czasowe przejęcie zarządzania finansami w firmie
  • interim HR manager – czasowe przejęcie zarządzania zasobami ludzkimi
  • interim IT manager – czasowe przejęcie zarządzania działem informatycznym
  • interim manufacturing manager – czasowe przejęcie zarządzania produkcją
  • interim sales & marketing manager – czasowe przejęcie zarządzania działem sprzedaży i marketingu

Wobec tego interim management to pomoc w bardzo szerokim zakresie dla każdej firmy, która chciałaby wesprzeć swój rozwój, na przykład przy wdrożeniu nowych produktów czy usług, przy restrukturyzacji, przy realizacji kluczowych projektów inwestycyjnych.

Zalety wynikające z interim managementu

Zarządzanie czasowe to usługa, która niesie ze sobą wiele korzyści dla klienta. W związku z tym jest ona coraz bardziej popularna również w Polsce.

Wśród głównych zalet interim managementu znajdują się między innymi zmniejszenie ryzyka działalności firmy i poprawa jej rentowności, szybsze wsparcie w jej rozwoju, poprawa wizerunku w oczach klientów i kontrahentów.

Interim management będzie nieoceniony również wtedy, gdy kadra zarządzająca danej firmy nie może obecnie realizować swoich obowiązków i konieczne jest znalezienie zastępstwa.

Usługi w zakresie takim jak interim management są oferowane przez firmę. Jej managerzy są w stanie zapewnić swoim klientom kompleksową i fachową obsługę w zakresie zarządzania różnymi obszarami biznesowymi.

Ostatnie posty