Strona głównaKategoria głównaCzym jest osocze bogatopłytkowe i jakie ma zastosowanie?

Czym jest osocze bogatopłytkowe i jakie ma zastosowanie?

Substancja taka jak osocze bogatopłytkowe kojarzy się z medycyną. Rzeczywiście, ma ona powiązanie z tą dziedziną, ponieważ używana jest w medycynie estetycznej. Czym dokładnie jest osocze bogatopłytkowe i jakie posiada zastosowanie?

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie wyjątkowych rezultatów, które są widoczne niemalże od zaraz i nie są powiązane z wysokim ryzykiem skutków ubocznych.

W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są również zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe. To jeden z ostatnich hitów i obecnie można skorzystać z nich w wielu różnych gabinetach – także w Polsce!

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Substancja taka jak osocze bogatopłytkowe jest autologicznym preparatem, który powstaje z osocza krwi pacjenta. Zawiera wiele wartościowych składników o dobroczynnym działaniu, między innymi pomaga w naturalnej regeneracji komórek.

Osocze działa dzięki Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration). Polega ona na regeneracji komórek poprzez czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste zawarte w tej substancji.

Aktualnie osocze bogatopłytkowe jest bardzo często wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej, ponieważ jest ono preparatem naturalnym, biozgodnym, który pozwala na uzyskanie optymalnych efektów. Jako że jest ono pobrane od pacjenta, na którym wykonuje się zabieg, nie dochodzi do problemów z nietolerancją substancji i powstania skutków ubocznych.

Osocze bogatopłytkowe – wskazania:

  • wygładzenie zmarszczek
  • odmłodzenie wyglądu twarzy
  • poprawa gęstości i sprężystości skóry
  • rewitalizacja skóry
  • ujednolicenie kolorytu skóry
  • anti-aging – profilaktyka przeciwzmarszczkowa
  • szybsze gojenie się skóry

Jak przebiega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi od pacjenta. Następnie, z użyciem specjalnego urządzenia, z krwi izolowane jest osocze bogatopłytkowe. Preparat jest następnie wstrzykiwany w wybrane miejsca, na przykład w okolice oczu, ust, w policzki, na czoło.

Zabieg nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Po jego zakończeniu pacjent jeszcze tego samego dnia może powrócić do swoich regularnych zajęć. Jak wspomnieliśmy wcześniej, osocze bogatopłytkowe jest bezpieczne i jakiekolwiek skutki uboczne pojawiają się bardzo rzadko.

Gdzie można wykonać zabieg?

Aktualnie zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są powadzone w wielu gabinetach medycyny estetycznej.

W Katowicach zabiegi te oferuje klinika Nałęcz Clinic, która od lat zapewnia swoim pacjentom obsługę na najwyższym poziomie. Więcej o zabiegu pod adresem: www.

Ostatnie posty