Strona głównaKategoria głównaZabiegi laserem frakcyjnym – co warto o nich wiedzieć?

Zabiegi laserem frakcyjnym – co warto o nich wiedzieć?

Lasery posiadają bardzo szerokie zastosowanie w nowoczesnej kosmetologii oraz medycynie estetycznej. Wśród urządzeń laserowych używanych w trakcie zabiegów znajdują się także lasery frakcyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Skoncentrowana wiązka światła emitowana przez lasery posiada bardzo szerokie zastosowanie nie tylko technice czy w przemyśle, ale również w dziedzinie takiej jak kosmetologia oraz medycyna estetyczna.

W gabinetach lasery używane są również na szereg sposobów. Najczęściej zabiegi laserem kojarzone są z laserowym usuwaniem niechcianego owłosienia, ale warto zaznaczyć, że mogą być one również używane w innym zakresie.

Jednym z laserów używanych przy zabiegach jest laser frakcyjny, czyli laser CO2. Czym dokładnie jest tego rodzaju laser?

Laser frakcyjny CO2 – co to jest?

Urządzenie takie jak laser frakcyjny CO2 pozwala na nowoczesne odmładzanie skóry bez potrzeby prowadzenia inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Zabiegi laserem frakcyjnym powodują powstanie mikro uszkodzeń skóry w miejscu naświetlania. W związku z tym jego działanie jest punktowe i pozwala na uzyskanie określonych efektów bez ingerencji w okoliczne obszary.

Naświetlanie wiązka lasera prowadzi do powstania efektu odparowania i koagulacji tkanek, które potem są naturalnie regenerowane przez organizm. Podczas procesu gojenia tworzą się nowe połączenia kolagenowe i elastynowe, co skutecznie poprawia gęstość oraz jakość skóry.

Laser frakcyjny pozwala na:

  • poprawę napięcia skóry
  • zmniejszenie drobnych zmarszczek
  • wygładzenie bruzd
  • korektę blizn, w tym blizn potrądzikowych
  • ujednolicenie kolorytu skóry – przebarwienia, znamiona

W związku z tym zabiegi laserem frakcyjnym posiadają bardzo szerokie zastosowanie i pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez skutków ubocznych.

Najlepsze efekty po kilku zabiegach

Aby zabiegi laserem przyniosły jak najlepsze efekty, zaleca się wykonanie ich w serii. Niekiedy do usunięcia niewielkich niedoskonałości wystarcza pojedynczy zabieg, ale w większości przypadków konieczne jest wykonanie kilku z nich, by osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Liczbę i częstotliwość zabiegów laserowych z użyciem lasera frakcyjnego CO2 dobiera specjalista wykonujący zabieg. Najczęściej potrzeba 3 zabiegów prowadzonych co kilka tygodni pomiędzy sobą.

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie zabiegów laserowych zaprasza klinika Nałęcz Clinic. Więcej informacji o jej ofercie w tym zakresie można znaleźć na stronie internetowej: wwww

Ostatnie posty