Strona głównaKategoria głównaMasz zmarszczki mimiczne? Wybierz botoks!

Masz zmarszczki mimiczne? Wybierz botoks!

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać z szerokiej gamy profesjonalnych zabiegów na zmarszczki. Wśród nich znajduje się również botoks. Czym dokładnie jest botoks i jakie daje efekty?

Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi typami zmarszczek. Gdy chcemy się ich pozbyć, nie musimy jednak wcale udawać się do gabinetu chirurga plastycznego. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie gabinet medycyny estetycznej!

Medycyna estetyczna – skutecznie i bezpiecznie

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać z szerokiej gamy różnych zabiegów skoncentrowanych na skórze twarzy, ciała oraz na włosach.

Pod względem swojej skuteczności medycyna estetyczna jest znacznie lepszym wyborem niż zwykłe zabiegi kosmetyczne. Jednocześnie również jest znacznie bezpieczniejsza niż chirurgia plastyczna. To powoduje, że obecnie zabiegi tego rodzaju są tak popularne i chętnie wybierane.

Obecnie w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej dostępny jest botoks. Co warto wiedzieć na jego temat?

Botoks – co to jest?

Pod pojęciem takim jak botoks (inaczej botox) znajduje się zabieg, który polega na wstrzyknięciu pod skórę toksyny botulinowej typu A.

Toksyna botulinowa typu A to toksyna działająca na układ nerwowy oraz na mięsnie. Wytwarzana jest naturalnie przez bakterie jadu kiełbasianego, natomiast do zabiegów produkuje się ją w laboratoriach.

Botoks powoduje miejscowe zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, dlatego używany jest on powszechnie przy zabiegach medycznych związanych z nadmiernym napięciem mięśniowym.

Znalazł on także zastosowanie w medycynie estetycznej jako skuteczny środek na zmarszczki mimiczne, czyli na zmarszczki wywołane przez nadmierny ruch mięśni twarzy. Dochodzi wtedy do miejscowego zablokowania ruchu mięśnia, a tym samym do wygładzenia skóry twarzy i do likwidacji zmarszczki!

Botoks najlepiej działa na zmarszczki takie jak:

  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
  • poziome i pionowe zmarszczki na czole
  • zmarszczki wokół ust – zmarszczki palacza
  • bruzdy przy nosie

Zabieg taki jak botoks pozwala na uzyskanie zauważanych efektów odmłodzenia skóry już w ciągu kilku dni po aplikacji preparatu. Rezultat utrzymuje się najczęściej przez około 3-6 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Do skorzystania z profesjonalnego zabiegu na zmarszczki mimiczne zaprasza klinika Nałęcz Clinic, która działa w Katowicach – więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie: www

Ostatnie posty