Strona głównaKategoria głównaJaki śpiwór do spania w namiocie wybrać?

Jaki śpiwór do spania w namiocie wybrać?

Planujesz wycieczkę pod namiot? W takim przypadku nie możesz zapominać także o tym, aby zakupić dobry śpiwór. Czym kierować się przy poszukiwaniu idealnego modelu dla siebie?

W sklepach z artykułami turystycznymi możemy znaleźć różnorodne śpiwory doskonałe na praktycznie każdą porę roku. To zarówno śpiwory syntetyczne, jak również śpiwory puchowe, czyli z wypełnieniem z naturalnego puchu. Różnią się pomiędzy sobą także krojem, wymiarami czy sposobem zamykania i otwierania.

O czym warto pamiętać podczas zakupu idealnego śpiwora pod namiot? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Śpiwór idealny na twoją wyprawę

Przy poszukiwaniu śpiworów powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby dobierać je pod kątem przeznaczenia. Śpiwory dostępne w sklepach znacząco różnią się pomiędzy sobą, dlatego też trudno jest znaleźć model dobry zarówno na cieplejsze, letnie dni, jak również wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera.

Wobec tego określmy, w jakim celu potrzebny jest śpiwór, a następnie na podstawie swojej decyzji możemy zabrać się za poszukiwania tego perfekcyjnego.

Przy doborze śpiwora zwróć uwagę na takie parametry jak:

  • materiał wypełnienia – cieplejsze są śpiwory puchowe, ale są droższe od tych syntetycznych
  • zakres temperatur – na śpiworze powinna znaleźć się kartka z zakresem temperatur, w którym można go stosować – to temperatura komfortu, limitu oraz temperatura ekstremalna, śpiwór dopierajmy pod kątem temperatury komfortu
  • typ śpiwora – obecnie najbardziej popularne do śpiwory typu mumia, które zapewniają komfortowe okrycie całego ciała
  • wymiary – osoby wyższe powinny poszukiwać śpiworów typu long, czyli przeznaczonych dla osób o większym wzroście
  • wymiary – gdy zamierzamy zabierać śpiwór ze sobą sprawdźmy, jakie są jego wymiary po złożeniu
  • ciężar – także warto zweryfikować ciężar śpiwora, aby nie stanowił dużego ciężaru w trakcie wycieczek, dobrej jakości śpiwory puchowe są mniejsze i lżejsze od tych syntetycznych
  • wyposażenie – śpiwór może mieć także takie wyposażenie jak kieszenie, kaptur ze ściągaczem, kołnierz, worek kompresyjny pozwalający na zmniejszenie wymiarów śpiwora

Gdzie można kupić dobry śpiwór?

Najlepsze śpiwory puchowe oraz syntetyczne można obecnie znaleźć przede wszystkim w sklepach turystycznych – to tam czekają na nas profesjonalne modele używane również przez zawodowców.

Wiele ciekawych ofert można zobaczyć już teraz w serwisie internetowym Alpinus, gdzie w jednym miejscu na turystów czekają śpiwory różnych marek. Pełna oferta jest dostępna pod adresem: https://www.alpinus.pl/kategoria/spiwory. Zapraszamy!

Ostatnie posty