Strona głównaDom i ogródDrzwi harmonijkowe, czyli gwarancja funkcjonalności i stylu

Drzwi harmonijkowe, czyli gwarancja funkcjonalności i stylu

Podczas urządzania i aranżacji wnętrz, trzeba podjąć wiele decyzji. W każdym domu bardzo ważne są drzwi. Warto postawić na drzwi harmonijkowe, które pozwolą na zaoszczędzenie miejsca.

W jakich przypadkach warto wybrać drzwi harmonijkowe?

Zastosowanie tego typu drzwi, idealnie sprawdza się w wielu przypadkach. Przede wszystkich sprawdzają się one w małych pomieszczeniach, czy też mieszkaniach, gdzie metraż jest ograniczony i nie pozwala na zamontowanie zwykłych, tradycyjnych drzwi. Dzięki temu, że drzwi tego typu składają się w harmonijkę, zajmują niewiele miejsca, a także oszczędzają przestrzeń zarówno podczas zamykania jak i otwierania. Co za tym idzie, nie kolidują one z żadnymi meblami i pozostałymi elementami wyposażenia.

Oprócz tego, drzwi harmonijkowe są rozwiązaniem ekonomicznym. Ich stosunkowo niska cena, jest bardzo wygodnym aspektem, szczególnie w przypadku kiedy po remoncie zabraknie budżetu. Warto również zaznaczyć, że przy wszystkim są one bardzo estetyczne i wyglądają dobrze w każdym pomieszczeniu. Dodatkowe wartości estetyczne mogą dodać specjalne tapicerki na drzwi, które klient wybiera według indywidualnych wymagań i upodobań. Tego typu drzwi idealnie sprawdzą się w wąskich korytarzach czy też garderobach. Warto również zaznaczyć, że można je wykorzystać do oddzielenia bądź podzielenia dużego pokoju na dwie mniejsze części. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, przez co drzwi są uniwersalne, praktyczne i funkcjonalne – sprawdzą się dla każdego miłośnika tych cech oraz niepowtarzalnego stylu.

Jakie są największe zalety drzwi harmonijkowych?

Przede wszystkim, drzwi harmonijkowe to wielka funkcjonalność. Ich montaż możliwy jest  w różnego typu pomieszczeniach, niezależnie od metrażu czy zastosowania. Zdecydowaną ich zaletą jest cena, która jest o wiele niższa niż w przypadku drzwi tradycyjnych, otwieranych w sposób tradycyjny bądź przesuwny. Wybór drzwi harmonijkowych zdecydowanie pozwoli na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy i stworzenia wnętrza o niepowtarzalnym stylu i funkcjonalności. Ten praktyczny element nie obciąża budżetu domowego, a daje niesamowite efekty estetyczne.

Montaż i mechanizm drzwi harmonijkowych

Drzwi harmonijkowe zbudowane są z specjalnych ruchomych lameli, które są połączone ze sobą. Dzięki nim, drzwi tego typu mogą składać się jak harmonijka i spełniać odpowiednio swoje zadanie. Montaż drzwi harmonijkowych jest bardzo prosty. Tego typu drzwi łamane, montuje się na specjalnych prowadnicach, które umożliwiają ich poruszanie się. Specjalny mechanizm, zajmuje o wiele mniej miejsca niż klasyczne drzwi uchylne czy drzwi przesuwne. Zakup najlepszych drzwi harmonijkowych możliwy jest na stronie https://standom.com.pl/.

Szeroki wybór

Warto zaznaczyć, że drzwi harmonijkowe, dostępne są w wielu wariantach i stylach. Pierwsze z nich to modele drzwi, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Kolejnym typem, są modele drewnopodobne. Nie ważne w jakim stylu jest dane wnętrze – drzwi harmonijkowe sprawdzą się zawsze.

Ostatnie posty