Strona głównaKategoria głównaCzym zajmuje się trycholog?

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia jest mało znaną dziedziną, która w Polsce dopiero zaczyna zwiększać swoją popularność. Czym dokładnie zajmuje się trycholog i kiedy warto się do niego udać?

Nadmierne wypadanie włosów, przetłuszczanie się skóry głowy czy inne problemy związane z włosami na głowie – to główne przypadki, gdy warto wybrać się do specjalisty takiego jak trycholog Katowice to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z jego pomocy.

Kim jest trycholog?

Trycholog jest specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób włosów oraz skóry głowy. W swojej pracy skupia się on tylko na tej partii ludzkiego ciała.

Specjalista taki jak trycholog nie jest lekarzem, ale również jest wybierany chętnie wtedy, gdy pojawiają się problemy dermatologiczne. Dzięki jego wsparciu można poradzić sobie z wieloma problemami, które mogą znacząco obniżać jakość życia.

Jakie usługi oferuje trycholog?

Gabinet trychologiczny to miejsce, do którego warto udać się wtedy, gdy zależy nam na poprawie kondycji włosów oraz skóry głowy. Trycholog dysponuje odpowiednim sprzętem, który pozwala na sprawdzenie stanu tej części ciała i następnie może dobrać odpowiednią kurację.

W gabinecie trychologicznym można skorzystać również ze specjalistycznych zabiegów, na przykład takich jak ostrzykiwanie skóry głowy odpowiednimi preparatami – mezoterapii.

Kiedy warto udać się do trychologa?

Do trychologa warto udać się przede wszystkim wtedy, gdy zauważamy zmiany w wyglądzie włosów oraz skóry głowy. Jeśli nie wiemy, co może być przyczyną takich zmian, chcemy zapobiegać ich dalszemu postępowaniu, trycholog będzie mógł wykonać odpowiednią diagnostykę i pomóc w rozwikłaniu problemu.

Podczas wizyty wykona dokładną analizę skóry głowy, w tym cebulek włosowych, a także sprawdzi budowę włosów. Może także zalecić pacjentowi odpowiednie badania, na przykład badania hormonów czy badania poziomu substancji mineralnych z krwi, ponieważ one również mogą być powiązane z problemami z włosami i skórą głowy.

Wskazania do wizyty u trychologa:

  • nadmierne wypadanie włosów
  • nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy – łojotokowe zapalenie skóry głowy
  • łuszczyca
  • łupież

Gdzie skorzystać z pomocy trychologa?

Gdy także interesuje cię wizyta w gabinecie trychologicznym, oferty możesz znaleźć już teraz on-line. Wpisz do wyszukiwarki słowa „trycholog Katowice”, aby od razu zapoznać się z propozycjami z gabinetów.

W Katowicach usługi tego rodzaju oferuje Klinika Medycyny Estetycznej Nałęcz Clinic. Więcej informacji dotyczących zakresu usług kliniki można znaleźć na stronie internetowej: www Zapraszamy!

Ostatnie posty