Strona głównaKategoria głównaAntykoncepcja hormonalna – dobór i zakup

Antykoncepcja hormonalna – dobór i zakup

Antykoncepcja hormonalna uznawana jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji dla kobiet. W jaki sposób dobiera się preparaty antykoncepcyjne i gdzie można je zakupić?

Dzięki nowoczesnej antykoncepcji hormonalnej kobieta nie musi martwić się ryzykiem ciąży i może w pełni cieszyć się ze swojego życia seksualnego.

Dostępne obecnie pigułki to preparaty znacznie różniące się od tych oferowanych przed laty. Zawierają mniej hormonów i nie powodują obciążenia organizmu, dlatego mogą być stosowane przez długi czas przy zachowaniu wysokiego poziomu skuteczności.

Antykoncepcja hormonalna powoduje zmiany w układzie hormonalnym kobiety, co prowadzi do zablokowania owulacji, czyli jajeczkowania. Dodatkowo także zmienia się gęstość śluzu w szyjce macicy kobiety oraz właściwości endometrium. W konsekwencji zapłodnienie nie jest możliwe.

Jak dobiera się antykoncepcję hormonalną?

Obecnie lekarze ginekolodzy najczęściej przepisują kobietom nowoczesne preparaty antykoncepcyjne, które pozwalają na uzyskanie maksymalnej skuteczności i nie niosą ze sobą wysokiego ryzyka skutków ubocznych.

Aby zacząć stosować antykoncepcję hormonalną, kobieta powinna udać się do lekarza ginekologa. Lekarz ten może zbadać pacjentkę i przepisać jej odpowiedni preparat. Niekiedy konieczne jest również wykonanie określonych badan hormonalnych, by antykoncepcja pasowała idealnie.

Oczywiście, może zdarzyć się, że wybrana antykoncepcja nie odpowiada jednak kobiecie, na przykład pojawiają się takie skutki uboczne jak obniżone libido, przybieranie na wadze, pogorszenie nastroju. Wtedy możliwa jest zmiana preparatu na inny.

Warto wskazać, że antykoncepcja hormonalna to nie tylko pigułki, ale również inne preparaty zawierające odpowiednio dobraną dawkę hormonów, na przykład krążki – antykoncepcyjne pierścienie dopochwowe, implanty umieszczane pod skórą, zastrzyki, plastry, wkładki domaciczne uwalniające hormony.

Gdzie można zakupić antykoncepcję hormonalną?

Po uzyskaniu recepty na antykoncepcję hormonalną kobieta może udać się do apteki, aby ją zrealizować.

Antykoncepcję można zamówić także przez internet. W tym przypadku można uzyskać receptę on-line po konsultacji lekarskiej, a następnie od razu zrealizować ją w aptece internetowej. Taką usługę oferuje między innymi serwis internetowy E-umed, za pośrednictwem którego można zakupić szeroką gamę różnych leków na receptę z szybką dostawą do domu.

Z ofertą preparatów antykoncepcyjnych można zapoznać się na stronie internetowej: https://www.e-umed.pl/k/antykoncepcja.

Ostatnie posty