Strona głównaKategoria głównaPlanujesz rozwód? Skorzystaj z pomocy adwokata

Planujesz rozwód? Skorzystaj z pomocy adwokata

Rozwód jest poważną decyzją, która ma bardzo duży wpływ na życie małżonków oraz ich bliskich. Czasami jednak jest niezbędny, gdy małżeństwa nie można już uratować. W takiej sytuacji warto udać się do dobrej kancelarii prawnej.

Zawarcie małżeństwa zarówno w urzędzie, jak i w kościele jako ślub konkordatowy, powoduje, że para wiąże się ze sobą pod kątem prawnym i zyskuje określone prawa oraz obowiązki. Niestety, nie zawsze małżeństwa okazują się udane.

Zgodnie ze statystykami, w Polsce rozwodzi się obecnie co trzecie małżeństw. Odsetek ten jest większy w miastach niż na wsiach.

Wśród głównych powodów do rozwodów znajdują się takie jak:

  • zdrada
  • niezgodność charakterów
  • alkoholizm i inne uzależnienia
  • nieszanowanie rodziny
  • długa rozłąka, na przykład w wyniku emigracji

Aby uzyskać rozwód, jeden z małżonków musi złożyć pozew rozwodowy w sądzie. Musi dojść również do spełnienia określonych warunków, czyli do trwałego i zupełnego rozkładu małżeństwa na płaszczyznach duchowej, fizycznej oraz gospodarczej.

Nie mogą także zaistnieć przesłanki negatywne, na przykład takie jak cierpienie małoletnich dzieci, rozwód sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Rozwodu może nie otrzymać też ten małżonek, który jest wyłącznie winny rozkładu pożycia.

Warto skorzystać z pomocy prawnej

Co prawda, aby się rozwieść, nie trzeba wcale korzystać z pomocy, jaką oferują kancelarie adwokackie Gliwice oraz w innych miejscowościach, ale takie wsparcie może być wówczas niezastąpione.

Kancelarie prawne są w stanie zapewnić swoim klientom usługi obejmujące poradnictwo prawne, przygotowanie pozwu rozwodowego i innych dokumentów, a także mogą reprezentować klienta podczas rozprawy sądowej oraz towarzyszyć mu podczas mediacji.

Wraz z adwokatem małżonek planujący rozwód może łatwiej wyartykułować swoje żądania, a prawnik może doradzić mu, jakie rozwiązania będą dla niego najbardziej korzystne. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy planujemy rozwód z orzekaniem o winie, który jest trudniejszy w przeprowadzeniu niż rozwód bez orzekania o winie małżonków.

Wybierz kancelarię specjalizującą się w rozwodach

Aby pomoc prawna w powyższym zakresie była na najwyższym poziomie, warto wybrać specjalizujące się w tej dziedzinie kancelarie adwokackie Gliwice czy w innych miastach.

Do skorzystania z profesjonalnej pomocy w tym właśnie zakresie zaprasza KancelariaAdwokackaAdwokat Katarzyna Tomczak Trochimiuk. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://www.ktt-adwokat.pl/.

Ostatnie posty