Strona głównaKategoria głównaIzolacja balkonu – jak ją wykonać?

Izolacja balkonu – jak ją wykonać?

Balkon przecieka? A może dopiero jesteś na etapie budowy i chcesz temu zapobiec? W takim przypadku warto pamiętać o odpowiedniej izolacji. Jak ją wykonać?

Prawidłowa izolacja balkonu ma bardzo duże znaczenie dla jego trwałości i wytrzymałości, a także dla ochrony znajdujących się pod nim pomieszczeń, które mogą być narażone na przeciekanie.

Wilgoć niesie ze sobą wiele negatywnych skutków, między innymi narusza konstrukcję budynku, przyczynia się do powstawania zagrzybienia, a także nie wygląda estetycznie.

Wobec tego właściwa izolacja balkonu ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Odpowiednio dobrane i zamontowane materiały pozwalają na uzyskanie optymalnej szczelności – hydroizolacji, która będzie mogła służyć na długi czas.

Izolacja balkonu – wybierz membrany uszczelniające

Jeżeli planowana jest izolacja balkonu, doskonałym wyborem będzie przede wszystkim zastosowanie membran uszczelniających.

To materiały, które powstają specjalnie z myślą o hydroizolacji dachów i zadaszeń. Mogą być również z powodzeniem stosowane do izolowania takich partii budynków jak balkony.

Membrany dachowe to specjalne folie, które wykonuje się z tworzyw sztucznych, na przykład z EPDM czy z PCV lub PP, które mogą być dodatkowo pokrywane innymi materiałami, na przykład bitumem.

Membrany uszczelniające doskonale nadają się do izolacji balkonów, ponieważ skutecznie chronią przed przenikaniem wilgoci i tym samym powodują, że konstrukcja może zachować optymalną suchość na długie lata.

Jak dobrać odpowiednią membranę na izolację balkonu?

W sprzedaży znajduje się wiele różnych materiałów takich jak membrany uszczelniające na dachy. Warto zatem zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami producentów, aby dobrać takie, które będą mogły zagwarantować najlepsze parametry techniczne.

Dobra membrana dachowa, dzięki której możliwa jest izolacja balkonu, powinna być odpowiednio szczelna, elastyczna, trwała, a także łatwa w montażu. Obecnie popularne są membrany, które można montować samoprzylepnie – nie ma wtedy potrzeby stosowania otwartego ognia do ich zgrzania czy też stosowania specjalnych gwoździ do połączenia mechanicznego.

Również dobra membrana powinna być odporna na promieniowanie UV oraz promieniowanie podczerwone, dlatego też będzie mogła służyć na lata.

Resitrix – skuteczna izolacja balkonu

Jednym z rekomendowanych materiałów membranowych do izolacji balkonu jest Resitrix. To membrana EPDM, która wykończona jest polimerem bitumu. Zapewnia wysoką trwałość, szczelność i jest prosta w montażu.

Więcej informacji o materiale można znaleźć pod adresem strony internetowej: www

Ostatnie posty