Strona głównaKategoria głównaEkologiczne meble z palet – stylowe w środku i na zewnątrz!

Ekologiczne meble z palet – stylowe w środku i na zewnątrz!

Efektowne meble wcale nie muszą być kosztowne. Doskonałym przykładem są tutaj meble z palet, które od paru lat ciszą się dużą popularnością. Jak dokładnie tworzy się takie umeblowanie? Czy można je kupić? W końcu, dlaczego warto je wybrać?

W ostatnich czasach widać coraz większe zainteresowanie stylem skandynawskim oraz industrialnym – loftowym. W te założenia doskonale wpisują się ekologiczne meble z palet, które nie tylko wyglądają oryginalnie, ale również są tanie i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Meble z palet – co to jest?

Po pojęciem takim jak meble z palet znajdują się meble użytkowe, które wykonuje się z palet do transportu mienia, najczęściej z popularnych palet typu euro, które używane są powszechnie w branży spedycyjnej.

Palety te są odpowiednio wykańczane, aby nadać im funkcje użytkowe, na przykład są poddawane szlifowaniu i malowaniu, a także dodaje się do nich różne akcesoria, na przykład kółka, blaty.

Popularne meble z palet to między innymi:

  • siedziska z palet – umieszcza się na nich dopasowane poduszki
  • łóżka z palet – stanowią podstawę dla materaca, mogą być też używane jako zagłówki
  • stoliki z palet – mogą być wyposażone w dodatkowy blat, na przykład ze szkła hartowanego

Wobec tego z palet można wykonać różne rodzaje mebli do domu i nie tylko – doskonale sprawdzają się również na zewnątrz, na tarasy, balkony, a także używane są jako meble eventowe.

Jak zdobyć meble z palet?

Aktualnie do dyspozycji jest kilka metod na to, aby zdobyć ekologiczne meble z palet. Poniżej prezentujemy trzy główne z nich.

Pierwsza to samodzielne wykonanie mebli z palet. Palety można kupić obecnie w wielu firmach zajmujących się ich handlem – także przez internet. Następnie paletę możemy dowolnie wykończyć zgodnie ze swoim pomysłem. To najtańsza metoda, ale wymaga od nas czasu i umiejętności.

Druga opcja to zakupienie gotowych mebli z palet. W sprzedaży znajdziemy różne stoliki, łóżka i siedziska, które są od razu gotowe do użytkowania. Zapłacimy za nie więcej niż za same palety, ale nie musimy już wykańczać ich we własnym zakresie.

Trzecia propozycja, która sprawdzi się przede wszystkim na różne eventy, to wypożyczalnia palet. Wtedy można wynająć takie ekologiczne meble z palet w określonej ilości i wykorzystać je podczas takich wydarzeń jak wesela, targi, bankiety, akcje promocyjne na świeżym powietrzu. Takie usługi oferuje wypożyczalnia www

Zatem jeśli szukasz oryginalnych i niedrogich mebli, które będą przyjazne dla środowiska, postaw na meble z palet!

Ostatnie posty